Dni WBiA na Politechnice Lubelskiej. Wernisaż wyjątkowych prac studentów

0
264

W czwartek (14 grudnia) na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej rozpoczęły się dni WBiA. Pomysłodawcą wydarzenia jest Samorząd Studencki Wydziału Budownictwa i Architektury. 

– Pomysł na dni Wydziału Budownictwa i Architektury zrodził się dawno. Wynikało to z naszych odczuć związanych z pandemią, czasu izolacji oraz okresu post pandemicznego- zaniku relacji wśród studentów. Właśnie dlatego postawiliśmy sobie za cel zintegrowanie środowiska akademickiego, pokazanie możliwości rozwoju, wspólną zabawę oraz uświadomienie, że uzyskaną wiedzę na zajęciach można i warto spożytkować na co dzień przy prozaicznych zadaniach czy w formie wydarzeń rozrywkowych. – opowiada Mateusz Krzowski, przewodniczący Rady Wydziałowej Samorządu Studenckiego WBiA. 

Dla studentów i pracowników wydziału przygotowano wydarzenia i konkursy z nagrodami. 14 grudnia uczestnicy mogli sprawdzić czy są w stanie udźwignąć wiedzę, którą zdobywają w trakcie nauki, a także wybudować komin dla Mikołaja z chrupek kukurydzianych. 

Na piątek zaplanowano wydarzenie, które może okazać się sprawdzeniem umiejętności dla studentów tego wydziału. Budowanie komina z cegły wymaga dużej precyzji, doświadczenia oraz umiejętności. Zainteresowani przekonają się o tym podczas zmagań w Laboratorium Budownictwa, a do wykorzystania będą mieli kielnie, cement oraz cegły. Wieczorem odbędzie się wernisaż prac wykonanych przez studentów którzy stworzyli niezwykłe projekty zimowych domków w grze The Sims 4. “Zimowa chatka i herbatka” stała się tematem konkursu. Najlepsze prace można zobaczyć na wystawie, która otwarta zostanie 15 grudnia o godz. 20.00 w holu Wschodniego Innowacyjnego Centrum Architektury.

Gra The Sims 4, będąca podstawą konkursu, to jedna z najpopularniejszych gier symulacyjnych na świecie. Gracze wcielają się w rolę architektów życia swoich simów, projektując ich domy tak, aby umożliwiały im codzienne funkcjonowanie.

Dla studentów udział w grze to okazja do rozwijania kreatywności i zdolności architektonicznych. The Sims 4 staje się dla nich platformą, na której mogą eksperymentować z nowoczesnymi trendami, kształtować przestrzeń i rozwijać umiejętności projektowania.

– Mamy nadzieję, że wydarzenie będzie odbywało się cyklicznie, a zainteresowanie nim tylko wzrośnie. Ten czas zaowocuje na dalszych etapach kształcenia, rozbudzi nowe pasje, a także pozwoli zrozumieć prowadzącym studentów, nawiązać z nimi wspólny język. – dodaje Mateusz Krzowski.

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments