Trwa IV edycja Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. Już 18 marca o godz. 19 w Centrum Spotkania Kultur zobaczymy niezwykły spektakl „Nic” w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego.

Spektakl „Nic” to medytacja teatralna inspirowana Czarnym kwadratem na białym tle Kazimierza Malewicza, poezją Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza czy filozofią Heideggera.

Nic to spektakl poetycki, wciągający i wieloznaczny. Krzysztof Garbaczewski w atrakcyjnej formie proponuje widzom zaglądanie pod podszewkę rzeczywistości, podróż w rejony, które dotknąć i opisać może tylko poezja.

Przede wszystkim jednak dumne rojenia awangardy o wyrażeniu absolutu przez sztukę zderza z prozą cielesnej egzystencji, nieuchronnie zmierzającej ku śmierci i przede wszystkim – niepojętą grozą Holokaustu, po którym pozostaje już tylko milczenie.

Obsada: Olga Belinskaia (gościnnie), Bogdan Brzyski, Maciej Charyton, Krystian Durman, Roman Gancarczyk, Grzegorz Grabowski, Magda Grąziowska, Mikołaj Jodliński (gościnnie), Zygmunt Józefczak, Paweł Kruszelnicki, Mikołaj Kubacki, Błażej Peszek, Krzysztof Zawadzki.

Bilety w cenie: 30 zł, 40 zł i 50 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments