Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (1 grudnia) do niedzieli (3 grudnia).

Turniej Futsalu

W niedzielę o godz. 9 w Hali MOSiR rozpocznie się Charytatywny Turniej Futsalu pod hasłem „Gramy do jednej bramki”. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem. – Do szlachetnej, sportowej rywalizacji zapraszamy drużyny reprezentujące instytucje i firmy, które zechcą wesprzeć podopiecznych Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie – zachęcają organizatorzy.

Mikołaj w Lumina Park

W tym sezonie organizatorzy Lumina Parku w Ogrodzie Botanicznym UMCS zapraszają do obejrzenia „Historii Światła”, a w wybrane dni grudnia, na trasie parku, na odwiedzających będzie czekał św. Mikołaj. Mikołaj odwiedzi Lumina Park m.in. w najbliższy weekend – 2 i 3 grudnia. Ulubieniec dzieci będzie miał dla wszystkich słodkie upominki. Park jest otwarty od godz. 16:00.

Orszak Świętego Mikołaja

Przygotujcie się na wyjątkową niedzielę. Już 3 grudnia ulicami Lublina przejdzie Orszak Świętego Mikołaja. Początek o godz. 13.30 w rynku Starego Miasta. Punktem kulminacyjnym ma być pokaz sztucznych ogni. Początek o godz. 13:30 na Rynku Starego Miasta.

Spotkanie w Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej

Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej oraz Muzeum Dworek Wincentego Pola zapraszają do udziału w wydarzeniu z okazji Roku Aleksandra Fredry oraz 151. rocznicy śmierci Wincentego Pola. Wydarzenie odbędzie się w piątek o godz. 17 w Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej. W programie: Wiktor Kowalczyk – odczyt: „Aleksander Fredro i Wincenty Pol – żywoty równoległe i relacje wzajemne” oraz dr Tadeusz Piersiak – odczyt: “Skrzydlate słowa Aleksandra Fredry i Wincentego Pola”. Wystąpi też Amatorski Teatr Towarzyski – Damy i huzary (fragmenty) A. Fredro. Wstęp wolny.

Wieczór amerykański

W niedzielę o godz. 18 w Klubokawiarni PAUZA (ul. Langiewicza 10) przeniesiemy się do Ameryki, by wspólnie świętować Dzień Dziękczynienia! W programie tradycyjne amerykańskie potrawy, tańce, quiz, koncert i karaoke amerykańskich piosenek. Wstęp wolny!

XIV Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku

Już w najbliższy weekend do Lublina przyjadą najlepsze drużyny studentów pierwszego roku z całej Polski. Przed nami trzy dni emocjonującej rywalizacji w ramach XIV Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Impreza zaplanowana jest od piątku do niedzieli, a uczestnicy będą rywalizować w ośmiu konkurencjach. Będą to siatkówka kobiet i mężczyzn, koszykówka kobiet i mężczyzn, futsal mężczyzn, tenis stołowy, biegi przełajowe oraz pływanie. Wszystkie sporty drużynowe odbędą się na obiektach lubelskich uczelni, czyli CKFiS UP Lublin, Hala KUL, CKF UMCS, Hala Politechniki oraz Hala UM Lublin. Pływacy będą rywalizować na basenie olimpijskim Aqua Lublin, z kolei trasa w biegach przełajowych zostanie wytyczona w Ogrodzie Saskim. Do tegorocznych zmagań przystąpią studenci z Wrocławia, Poznania, Gdańska, Katowic, Łodzi, Lublina, Krakowa i Warszawy.

Koncert Julii Milewskiej

W piątek o godz. 19 w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów” w Lublinie odbędzie się koncert młodej wokalistki Julii Milewskiej. Julia Milewska to obiecująca młoda wokalistka o hipnotyzującym głosie i niebanalnym feelingu. Zdobywczyni 1. miejsca w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych „Debiuty” oraz uczestniczka licznych wydarzeń kulturalnych. Podczas pierwszego własnego koncertu zaprezentuje autorskie utwory oraz starannie wybrane covery utrzymane w klimacie bluesa i jazzu. Akompaniować na gitarze będzie jej Michał Czech. Wstęp wolny!

Mikołaj na Dworze Królewskim | Niedzielny Poranek Muzyczny w Filharmonii Lubelskiej

W niedzielę o godz. 11:00 w sali koncertowej Filharmonii odbędzie kolejny Niedzielny Poranek Muzyczny. W czasie koncertu „Mikołaj na dworze królewskim” Scholares Minores pro Musica Antiqua zaprezentuje przekrój muzyki polskiej i europejskiej od XIV do XVII wieku oraz zapomniane kolędy staropolskie. W programie znajdą się m.in. polskie i europejskie utwory wykonywane na kopiach dawnych instrumentów z epoki renesansu i baroku, takich jak: krumhorny, cornamuzy, rauschpfeife, fidele, viole da gamba, chrotta i in. Będzie można też podziwiać dawne tańce pięknych dam dworu i paziów, a także pląsające barokowe aniołki w kostiumach z minionych epok. Bilet normalny: 30 zł

Zimowe warsztaty w Wiosce Blisko Dziecka

W sobotę od 10:00 do 12:00 Wioska Blisko Dziecka otwiera się na odwiedzających. To idealna okazja dla osób, które jeszcze nie znają Wioski, by spotkać się z nami i zobaczyć to wyjątkowe miejsce, wziąć udział w kreatywnych zabawach wraz z dziećmi, a także porozmawiać na luzie przy kawie i herbacie z naszymi pomysłowymi pedagożkami. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale organizatorzy proszą o zapisanie się pod nr tel 697 703 294.

Krystian Ochman | Trasa koncertowa

Krystian Ocham wystąpi w Centrum Spotkania Kultur już w najbliższą niedzielę o godz. 18:00. Choć Krystian Ochman pojawił się na polskiej scenie muzycznej stosunkowo niedawno, to zdążył w krótkim czasie dużo osiągnąć. Jego debiutancka płyta „Ochman” z 2021 roku pokryła się złotem, a niezwykłym występem na Eurowizji 2022 z utworem „River” udało mu się uzyskać dwunaste miejsce w konkursie. Bilety normalne od 70 zł.

Piątkowe nocne zwiedzanie Lublina

Nocne zwiedzanie Lublina z przewodnikiem – już w piątek od godz. 18. Jako miejsce rozpoczęcia organizatorzy proponują centralne wejście Poczty Głównej. Program zaplanowany jest na minimum półtorej, a maksimum dwie godziny, czyli do godz. 20. Gwarancję udziału stanowi wcześniejsza rezerwacja: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040. Cena usługi przewodnickiej: dorośli – 20 zł, studenci i emeryci – 15 zł, dzieci – 10 zł (w ramach biletu rodzinnego). Jest to oferta dla osób indywidualnych, skierowana wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami. Wcześniejsza rezerwacja (potwierdzona przez organizatora) jest obowiązkowa. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Porwanie | nowa komedia Artura Barcisia

Doceniona przez publiczność komedia kryminalna o bohaterze, który w obliczu widma bankructwa decyduje się na szalone rozwiązanie swoich kłopotów. Człowiek bez środków do życia bywa nieprzewidywalny, a w jego głowie pojawiają się pomysły z pozoru niemożliwe do zrealizowania. A jednak! Bohater spektaklu wybiera najgłupszy z możliwych – porwać syna ministra, który jest odpowiedzialny za jego sytuację! Pierwszy spektakl odbędzie się w sobotę o godz. 16 i 18.30 w CSK. Bilety od 80 zł.

Turystyczny kicz graficzny – niezbyt dobry kurs grafiki cyfrowej

Marzysz o swoim zdjęciu wkomponowanym pomiędzy statki pirackie i delfiny? Śnisz o koszulce ze swoją twarzą lewitującą pomiędzy lwami z Jastrzębiej Góry? W sobotę o godz. 16:30 w Galerii Labirynt odbędzie się spotkanie podczas, którego uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawowy obsługi prostych, bezpłatnych programów graficznych. Wstęp wolny, obowiązują zapisy przez formularz: https://forms.gle/fkS83hVkFe8xf15Q6 Prowadzący skontaktują się z osobami uczestniczącymi mailowo i przekażą, jakie programy należy pobrać. Każda osoba uczestnicząca proszona jest o zabranie swojego komputera.

Kot w butach

W ten weekend Opera Lubelska przygotowała dla najmłodszych bajkowy spektakl. Kot w butach to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek – wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a Kot… łapie myszy w królestwie.

Spektakle: 2 grudnia, godz. 15:00, 3 grudnia, godz. 12:00.

Klasycznie co piątek: Lelek | Wojciechowski

W piątek o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej będzie klasycznie i romantycznie, radosny Mozart kontra melancholijny Schumann – taki bowiem program przygotowali dla lubelskiej publiczności Tadeusz Wojciechowski i Marta Magdalena Lelek. W części pierwszej wybrzmią dzieła osiemnastowiecznego Wiednia: jedna z najbardziej znanych operowych uwertur – wstęp do „Wesela Figara” oraz Koncert skrzypcowy G-dur KV 216. Drugą część wieczoru wypełni Symfonia C-dur op. 61 Roberta Schumanna. To dzieło niezwykle osobiste, odzwierciedlające emocjonalny stan kompozytora, pierwsze po kolejnym kryzysie „ataku melancholii”. Bilet normalny – 50zł, bilet ulgowy – 40 zł.

Opowiedz nam o przyszłości

W sobotę o godz. 18 w Sali Widowiskowej CSK widzowie będą mieli okazję zobaczyć wyjątkowy spektakl. Przedstawienie „Opowiedz nam o przyszłości” jest inspirowane powieścią pt. Solaris Stanisława Lema. Opowiada o bohaterze, który skierowany na obcą planetę mierzy się samotnie ze swoimi wspomnieniami, lękami i traumami. Postawiony naprzeciwko oceanu, który materializuje jego wizje, musi sam określić, na ile chce im się przeciwstawić, a na ile ulec. Wspaniała metafora ludzkiej egzystencji opisana przez Lema staje się obecnie jeszcze bardziej aktualna w czasach, kiedy technologie próbują manipulować umysłami ludzkimi. Dodatkową wartością przedstawienia jest ruch i taniec stanowiący podstawowy środek przekazu. Dzięki temu historia nabiera głębszego znaczenia. Wszystko to dzieje się w otoczeniu realizacji filmowych, które już dawno stały się częścią naszego życia. Czy to jest przyszłość, czy już teraźniejszość i czy na pewno musi się dziać na obcej planecie? Bilety od 30 zł.

Warsztaty rodzinne: W poszukiwaniu trzeciego wymiaru

W sobotę o godz. 13 Muzeum Narodowe przygotowało zajęcia podczas, których będzie można porozmawiać o możliwości przekroczenia dwuwymiarowości obrazu, percepcji widzenia oraz potędze iluzji. Okaże się, że nie wszystko jest takie, jakie nam się wydaje. Warsztatom towarzyszyła będzie opowieść o wystawie “Grupa Zamek i awangarda”. Trzon ekspozycji stanowi prezentacja twórczości awangardowej grupy artystycznej działającej w II połowie lat 50. w Lublinie, której nazwa wiąże się z lubelskim zamkiem – miejscem pierwszych spotkań młodych artystów. Bilety w cenie 10 zł/os.

Dobry piesek! | Kino CSK

Z pozoru Christian to idealny kandydat na chłopaka, jeśli nie od razu na męża – jest młody i przystojny, dba o tężyznę fizyczną, odziedziczył po rodzicach grube miliony. Co więcej, kocha pieski i opiekuje się swoim pupilem, Frankiem. Jakieś czerwone flagi? Cóż, jedna. Frank nie jest zwykłym psem. Jest dorosłym facetem przebranym w kostium psa, którego Christian traktuje jak zwierzę. Bilety w cenie 12/15 zł. Na ten weekend Kino CSK przygotowało trzy seanse:

1 GRU | PIĄTEK | 19:00

2 GRU| SOBOTA | 19:00

3 GRU | NIEDZIELA | 18:00

Wielkie otwarcie Sceny Komedii

Są tak bardzo artystycznie różni, że razem tworzą niezwykłą mieszankę humoru, improwizacji i teatru. Magda, Darek, Przemek i Wojtek to ludzie z wieloletnim doświadczeniem na scenie, którzy usiedli kiedyś przy kawie i stwierdzili, że muszą połączyć swoje siły we wspólnym projekcie. Jaki jest tego efekt? Oł Maj Gad! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę o godz. 18:00 w Piwnicach Centrum Kultury. Bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasie CK. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na pokaz. Widownia podczas spektaklu będzie zajmować miejsca przy 4-osobowych stolikach.

Kwiat Jabłoni: Jedyny koncert w Lublinie w 2023

Kwiat Jabłoni wystąpi w piątek o godz. 20 w Targach Lublin. Jedyna w Polsce tak rozpoznawalna na szeroką skalę folk-popowa grupa. Od 2018 r. z niesłabnącą siłą oczarowuje kolejnych słuchaczy. Od czasu ukazania się w 2019 r. płyty “Niemożliwe” (ze słynnym “Dziś późno pójdę spać”) zespół nie zwalnia: tworzy kolejne hity, wydaje płyty, koncertuje i udziela się społecznie. Liderami grupy są Kasia i Jacek Sienkiewicz. Zespół wydał dotychczas dwa studyjne albumy. Bilety w cenach: stojące (płyta) 99 zł (I pula), 129 zł (II pula), 159 zł (III pula); siedzące (trybuna): 189 zł (strefa A), 159 zł (strefa B), 129 zł (strefa C), 109 zł (strefa D).

25 lat Mumio w 25 kawałkach

Kabaret wystąpi w sobotę o godz. 17 w Teatrze Starym w Lublinie. Mumio to sceniczne szaleństwo – inscenizacyjne, literackie, muzyczne. Są przy tym niezwykle konsekwentni w realizowaniu swojej, oryginalnej wizji humoru. Uwielbiają wszelkie ludzkie potknięcia i niezręczności. Nie wyśmiewają ich jednak, ale podchodzą do nich z czułym zainteresowaniem i prezentują w spektaklach przy pomocy doskonałego warsztatu aktorskiego. Bilety: I-100 zł, II- 85 zł, III- 50 zł, IV- 20 zł.

Martyna Sabak – Jazzowe piosenki | Jazz w CSK

„Jazzowe piosenki” to jeden z niecierpliwością oczekiwanych debiutów 2023 roku. Jest to solowy album Martyny Sabak i novum na polskim rynku muzycznym. Konwencja płyty jest nietuzinkowym połączeniem zapamiętywanych melodii z jazzowym sznytem. W piątek od godz. 19:00 kojący głos Martyny i wysublimowane dźwięki zespołu wprowadzą uczestników do tonizującej strefy relaksu. Bilety 70 zł – normalny | 55 zł – ulgowy dostępne w Kasie CSK oraz https://bilety.csklublin.pl.

PlusLiga: BOGDANKA LUK Lublin – Jastrzębski Węgiel

W sobotę o 20:30 w hali Globus odbędzie się kolejny mecz Plus Ligi. Lubelscy siatkarze zmierzą się z Mistrzem Polski – Jastrzębski Węgiel.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments