Izba Administracji Skarbowej w Lublinie rozpoczęła rekrutację do Służby Celno-Skarbowej.  Na chętnych czeka 50 etatów.

Poszukiwani są kandydaci do pracy w delegaturach Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, Lublinie i Zamościu. Większość z nich zasili szeregi funkcjonariuszy na granicy. Dokumenty można składać do 28 września.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie jest jednostką nadrzędną, prowadzącą nadzór nad pracą urzędów skarbowych województwa lubelskiego oraz Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. To właśnie tu prowadzone są rekrutacje na pracowników i funkcjonariuszy wszystkich urzędów.

Obecnie poszukiwani są kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Wolnych jest 30 etatów do Delegatury Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, po 10 etatów do Delegatury LUCS w Lublinie i w Zamościu. Większość nowych funkcjonariuszy swoją służbę będzie pełnić na przejściach granicznych z Ukrainą i Białorusią.

– Liczba wolnych etatów nie jest ostateczna, może zwiększyć się nawet dwukrotnie. Związane jest to z odejściami na emeryturę. Dokładną ilość miejsc poznamy w październiku, ale nabór rozpoczynamy już teraz – mówi Krzysztof Guściora, naczelnik Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Do 28 września należy złożyć kwestionariusz osobowy oraz niezbędne dokumenty. Można to zrobić elektronicznie lub dostarczyć je w wersji papierowej do siedziby Izby Administracji Skarbowej w Lublinie (ul. Szeligowskiego 24). Następnie kandydaci wezmą udział w teście wiedzy, teście sprawnościowym, psychologicznym i kompetencyjnym. Ostatnim etapem jest rozmowa kwalifikacyjna.

– To ciekawa, różnorodna i pełna wyzwań praca. Na pewno daje dużo satysfakcji i perspektyw zawodowych. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, szkolimy się i rozwijamy. Nasze szeregi zasila wielu młodych ludzi, co wpływa na dynamikę pracy i dobrą atmosferę – zachęca Krzysztof Guściora, naczelnik Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej realizują zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów. Wykonują zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń. Rozpoznają, zapobiegają i wykrywają przestępstwa i wykroczenia skarbowe oraz przestępstwa związane z przywozem i wywozem towarów ochrony dóbr kultury oraz własności intelektualnej, a także przestępstwa związane z wprowadzaniem oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami. Funkcjonariusze kontrolują ruch i transport drogowy oraz współpracują z organami celnymi innych państw.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments