Kibice Motoru Lublin, gdy jest taka możliwość, cały czas angażują się w akcje charytatywne. Tym razem, jak co roku, zorganizowali akcję “Żółto-Biało-Niebieska Gwiazdka”, wspierając Dom Samotnej Matki przy ulicy Chmielewskiego w Lublinie, ale dzięki ogromnemu odzewowi i wsparciu mieszkańców Lublina, dary otrzymały też Dom Dziecka im. Janusza Korczaka oraz Dom Dziecka „Pogodny Dom”.

– W tym roku wspieramy aż trzy ośrodki – mówi Jakub Łacek, prezes Stowarzyszenia Kibiców Motoru Lublin „Motorowcy”. I wymienia: – Dom Samotnej Matki przy ul. Chmielewskiego w Lublinie, Dom Dziecka przy ulicy Sierocej, a dzisiaj jesteśmy w Domu Dziecka przy ulicy Pogodnej, gdzie przekazaliśmy niezbędny sprzęt AGD, meble, tekstylia oraz chemię gospodarczą. To jest jeden z tych momentów, kiedy na żywo można zobaczyć efekty zaangażowania wszystkich osób wspierających akcję „Żółto-Biało-Niebieska Gwiazdka” oraz to, ile radości przynosi ona dzieciom, a to jest w całej inicjatywie najważniejsze – dodaje.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców Lublina kibicom udało się zebrać 23 tysiące złotych na wsparcie lubelskich placówek. Za tą kwotę został zakupiony sprzęt AGD: lodówka, płyta indukcyjna, odkurzacz, suszarki, żelazka oraz opiekacze; cały zapas kołder, pościeli, ręczników, koców i podkładów higienicznych; krzesła do kuchni, a także cały zapas kosmetyków i chemii gospodarczej.

– W zeszłym tygodniu byliśmy w Domu Samotnej Matki w Lublinie, który wspieramy już od ponad 15 lat – mówi Jakub Łacek. – Cieszymy się, że mieliśmy możliwość pomóc aż trzem ośrodkom, jeszcze przed świętami byliśmy w Domu Dziecka przy ulicy Sierocej, gdzie przekazaliśmy paczki dla wszystkich podopiecznych. Świetnie, że nasza akcja się rozwija, zaczynaliśmy od drobnych zbiórek, ale zawsze udawało się zorganizować najbardziej niezbędne produkty. Co najważniejsze te działania wywołały radość i uśmiechy na twarzach ponad setki dzieci, a to jest w tej akcji najważniejsze – dodaje.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments