W Lublinie nie brakuje miejsc dla miłośników filmów. Jest to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną, przyjaciółmi, czy ukochaną osobą.

1Cinema City Lublin Plaza

W Lublinie, w samym centrum miasta, proponujemy kino pod szyldem Cinema City. Znajduje się ono w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Lublin Plaza, gdzie mamy możliwość zaparkowania samochodu na prywatnym płatnym parkingu podziemnym. Dodatkowo, dla osób korzystających z usług kina jest możliwość pozostawienia auta do 3 godzin za darmo.

W kinie znajduje się 8 klimatyzowanych sal, które łącznie mogą pomieścić 1500 osób. Zobaczymy tu filmy w technologii 2D, 3D i HFR (wyświetlane jest więcej klatek na sekundę, co powoduje, że obraz jest płynniejszy i bardziej wyraźny). Na terenie kina znajduje się również barek z napojami i przekąskami.

Kino oferuje także promocyjne środy; bilety można kupić w niższych cenach. Jest też możliwość skorzystania z oferty UNLIMITED: program abonamentowy, który pozwala nam oglądać filmy na dużym ekranie bez limitu, czy chodzić na pokazy przedpremierowe organizowane tylko dla klubowiczów oraz umożliwia zakup biletów on-line bez opłaty internetowej.

Adres: CHR Lublin Plaza, ul. Lipowa 13, tel. 81 535 25 25.

2Cinema City Lublin Felicity

Kino tej samej marki znajduje się również we wschodniej części miasta, w Centrum Handlowym Atrium Felicity. W porównaniu do wcześniej opisanego miejsca, mamy tu dodatkowo możliwość oglądania filmów w technologii 4D, dzięki dodatkowej sali filmowej Skoda 4DX z ruchomymi fotelami.

Przy centrum handlowym znajduje się bezpłatny naziemny i podziemny parking niestrzeżony na 3100 miejsc, stojaki rowerowe oraz stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego.

W kinie znajduje się bar z przekąskami i napojami. Jest także możliwość skorzystania z udogodnień dla niepełnosprawnych, oferta promocyjna jest taka sama jak w przypadku Kina Cinema City w CH Lublin Plaza.

Adres: CH Atrium Felicity, aleja Wincentego Witosa 32, tel. 81 443 58 58.

3Multikino Olimp

Szyld Multikina znajdziemy w północnej części miasta w Galerii Olimp. Kino posiada 8 klimatyzowanych sal. W kinie jest również bar z szerokim asortymentem przekąsek i napojów, a także specjalnie przygotowane zestawy dla dzieci. Dodatkowo w kasie barowej widzowie mogą zaopatrzyć się w gadżety filmowe.

W stałej ofercie promocyjnej jest możliwość skorzystania z programu MEGAŚRODY, który oferuje tego dnia bilety na wszystkie seanse w cenie 14,90 zł. Dodatkowo kino oferuje promocję Megakarta Rodzinna, dzięki której możemy cieszyć się z tańszych biletów, promocji na zestawy barowe oraz zyskamy dodatkowe punkty, które można później wymienić na nagrody oferowane przez kino.

Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz galerii znajdują się parkingi na niemal 2000 miejsc, a dookoła galerii umiejscowione zostały parkingi rowerowe.

Adres: Galeria Olimp, aleja Spółdzielczości Pracy 34, tel. 81 460 28 10.

4Kino BAJKA

W kinowej ofercie Lublina znajdziemy jednak nie tylko popularne multipleksy. W centrum miasta na przy ul. Radziszewskiego 8 w budynku Domu Nauczyciela znajduje się Kino Bajka.

Kino posiada przytulną klimatyzowaną salę filmową na niemal 300 osób. Jest możliwość rezerwacji biletów on-line oraz wynajmu sali. Od początku istnienia kino „Bajka” nastawione jest na repertuar artystyczny; filmy europejskie i polskie, a także kino australijskie. Kino amerykańskie reprezentowane było przede wszystkim przez twórców niezależnych. Od 2009 roku „Bajka” należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. W ofercie znajdziemy propozycje dla szkół, dla najmłodszych oraz Klub Filmowy Seniora.

Adres: Dom Nauczyciela, ul. Radziszewskiego 8, tel. 81 533 88 72, 602 436 094.

5Kino Perła

W okresie od 6 czerwca do 31 sierpnia od środy do piątku po zachodzie słońca możemy uczestniczyć również w organizowanej pod gołym niebem imprezie filmowej, której sponsorem jest Perła – Browary Lubelskie S.A.

Seanse filmowe podzielone są tematycznie. W środy przedstawiane będą najlepsze dokumenty Planete + Doc. Będą to między innymi „David chce odlecieć”, „Szalona miłość – Yves Saint Laurent” czy „Pussy Riot. Modlitwa punka”. W czwartki ruszy cykl „Różne oblicza muzyki” znanego krytyka Bartosza Żurawieckiego. W piątki organizatorzy zaprezentują filmy z cyklu „Ale Filmy z Ale Kino+”. Sobota i niedziela stać będą pod znakiem filmów wybranych przez Tomasza Raczka pod nazwą „Przekraczanie granic”. Program uzupełniony będzie o etiudy Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Wstęp na wszystkie seanse plenerowe jest wolny.

Adres: Lublin – Kino Perła Lublin, ul. Bernardyńska 15.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments