Po niedzieli powinniśmy poznać termin nowego naboru dotyczącego wsparcia na finansowanie kapitału obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw z naszego województwa. Poprzedni konkurs został anulowany w czwartek (16 lipca) z powodu awarii strony.

Z powodu licznych problemów z systemem zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o anulowaniu naboru. Łączna suma dofinansowania jaka jest przeznaczona na wsparcie dla lubelskich przedsiębiorców to 74 miliony zł.

Urzędnicy tłumaczą problemy z przesłaniem wniosków tłumaczą awarią systemu informatycznego, która wystąpiła w trakcie trwania naboru.

– System mimo, że ulegał spowolnieniu działał do pewnego momentu. Pojawiały się też istotne problemy z wejściem do systemu – wyjaśnia Andrzej Sadłowski, dyrektor Departamentu Cyfryzacji i Usług IT. – Dodatkowo systemy bezpieczeństwa zaczęły wykrywać działania robotów, bo niektórzy wnioskodawcy chcieli zwiększyć swoje szanse.

Zdaniem urzędników, szanse na złożenie wniosków przed przedsiębiorców nie były równe. – Mamy przygotowane nowe rozwiązanie, które będziemy testowali w najbliższym czasie. Chcemy, by tego typu działania w przyszłości odbyły się bez większych problemów. Przy tej skali zainteresowania ten system nie był w stanie przetworzyć aż tylu wniosków – wyjaśnia Sadłowski. – Będziemy szukać nowego rozwiązania, które będzie na miarę naszych czasów – dodaje.

Czy zmienią się kryteria przyznawania dotacji? – Kryteria były wcześniej ustalane i konsultowane z ministerstwem. Kryteria „kto pierwszy ten lepszy” miały za zadanie dać równe szanse i chcemy zadbać o to, by wszyscy mogli aplikować w tym konkursie. Decyzja o nowym naborze zapadnie na początku przyszłego tygodnia – podkreśla Katarzyna Kędzierska, dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorców.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments