Spędzając weekend, czy urlop na Lubelszczyźnie wcale nie musicie się nudzić. Nasz region oferuje liczne atrakcje dla tych, którzy swój wolny czas chcą spędzić w aktywny sposób. Sprawdźcie, gdzie warto pojechać i z jakich atrakcji skorzystać.

Nurkowanie nad jeziorem Piaseczno

Jezioro Piaseczno ma 39 metrów głębokości. Nurkować w nim możecie dzięki bazie Profundal, która znajduje się na terenie ośrodka Akademii Rolniczej „Antares”. Chętni będą mogli odbyć szkolenia, jest też wypożyczalnia sprzętu nurkowego oraz świetna atmosfera. Dodatkowo baza organizuje wywózki płetwonurków w dowolne miejsce na jeziorze za pomocą praktycznej, wygodnej pływającej platformy. Baza otwarta jest w weekendy od godziny 9.

Nurkowanie nad jeziorem Białym

Nurkować możecie również w Okunince nad jeziorem Białym w bazie nurkowej Extreme Divers, która oferuje szkolenia, wypożyczenie sprzętu i nabijanie butli. Pod wodą najczęściej możecie spotkać płotki, okonie, szczupaki, węgorze, a także raki.

Baza nurkowa zlokalizowana jest na terenie pola namiotowego Honoris, na której istnieje możliwość rozbicia namiotu, jak i przyczepy kempingowej bezpośrednio przy bazie. Jest również możliwość podłączenia do prądu, kilka punktów z bieżącą wodą, wc, prysznice. Baza oferuje również możliwość zakwaterowania w apartamentach.

Jazda konna

Na jazdę konną warto się wybrać do Bukowej Zagrody (Bystrzejowice Pierwsze 61, Piaski). Bukowa Zagroda jest ośrodkiem rekreacyjnym położonym na Szlaku Jana III Sobieskiego. Ośrodek oferuje naukę jazdy konnej i naukę powożenia bryczką.

Park Linowy w Kazimierzu Dolnym

Park Linowy „Kazimierz” w Kazimierzu Dolnym to atrakcja dla całych rodzin. Park jest czynny codziennie od godziny 11.

W parku znajdziecie cztery trasy o różnym stopniu trudności. Ta najprostsza, a zarazem najniższa (1,5 metra nad ziemią) jest przeznaczona dla dzieci w wieku około 5-7 lat. Druga, o wysokości 4,5 metra nad ziemią jest dla młodzieży i dorosłych powyżej 140 cm wzrostu. Trzecia, o wysokości 9 metrów nad ziemią składa się z 18 przeszkód. Minimalny wzrost do jej pokonania to 150 cm. Czwarta trasa jest jednocześnie najdłuższą trasą. Minimalny wzrost to 150 cm.

Cennik

Trasa 1: 18 zł (cena w tygodniu), 20 zł (weekend)

Trasa 2: 25 zł (cena w tygodniu), 30 zł (weekend)

Trasa 3: 30 zł (cena w tygodniu), 35 zł (weekend)

Trasa 4: 18 zł (cena w tygodniu), 20 zł (weekend)

Skocz ze spadochronem

Ci, którzy wolą bardziej ekstremalną rozrywkę mogą skorzystać ze skoku ze spadochronem w Chełmie. Skok odbywa się na terenie Lotniska PWSZ w Depułtyczach Królewskim. Są one zlokalizowane 10 kilometrów od Chełma i około 75 kilometrów od Lublina.

Skok ze spadochronem to 45 sekund powolnego spadania i około 5 minut szybowania z otwartych spadochronem. Maksymalna waga osoby skaczącej ze spadochronem to 100 kg. Przeciwwskazania to m.in. choroby serca, czy kręgosłupa. Jeśli zdecydujesz się na skok musisz wziąć ze sobą ubranie dopasowane do pory roku oraz bardzo dopasowane buty.

Za skok będziecie musieli zapłacić około 600 zł.

Lot motoparalotnią

Z miejscowości Radawiec oraz Abramów możecie również skorzystać z widokowego lotu motoparalotnią. Lot trwa około 10 minut.

Minimalna waga osoby, która chce skorzystać z tej atrakcji to 47 kilogramów, a maksymalna 115 kilogramów. Z atrakcji mogą skorzystać również osoby niepełnoletnie. Te jednak muszą mieć zgodę prawnego opiekuna. Korzystając z lotu motoparalotnią należy mieć wygodny strój, który nie krępuje ruchów.

Lot realizowany z miejscowości Abramów jest realizowany nad Kozłowieckim Parkiem Krajobrazowym. Można będzie zobaczyć bagna, jeziora, lasy, łąki.

Za lot będziecie musieli zapłacić 199 zł.

Widowiskowy lot balonem

Z lotniska w Radawcu bądź parku w Nałęczowie możecie się skusić na widowiskowy lot balonem. Atrakcja przeznaczona jest dla osoby indywidualnej albo dla grup 3 osobowych.

Lot może się odbyć, gdy prędkość wiatru nie przekracza 15 kilometrów na godzinę, nie ma mgły, deszczu ani burzy. Starty lotów balonem w sezonie letnim odbywają się tuż po świcie oraz późnym popołudniem, ok. 2 godziny przed zachodem słońca.

W czasie lotu uczestnicy będą mogli podziwiać Małopolski Przełom Wisły, a także panoramę Lublina, Puław, Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. Przy dobrej widoczności będzie można zobaczyć także Góry Świętokrzyskie.

Nie jest to jednak tania atrakcja. Za lot balonem będziecie musieli zapłacić około 800 zł.

Tor wyścigowy Ułęż

To propozycja dla tych, którzy wolą bardziej przyziemne atrakcje. Moto Park Ułęż to kwalifikowany Ośrodek Doskonalenia Technik Jazdy. Na jego terenie znajduje się Tor Lublin Ułęż – jeden z dłuższych torów wyścigowych w całej Polsce. Ośrodek znajduje się około 70 kilometrów od Lublina. Dojedziecie do niego w około półtorej godziny.

Tor ma długość 2,5 kilometra i asfaltową nawierzchnię. Na miejscu możesz samodzielnie wybrać sobie samochód, którym chcesz się pościgać. Dostępne są między innymi:  jak: Lamborghini Gallardo, Ferrari F430, Subaru Impreza WRX, Ford Mustang, Nissan GTR, Ferrari Italia (458), Porsche 911 Carrera, jak i BMW M Power (E46). Ceny wyścigów rozpoczynają się od 500 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments