Masz w domu zwierzaki? Wybierz sztuczną choinkę na święta!

0
380

Nadchodzi Boże Narodzenie. Zgodnie z tradycją w naszych domach pojawią się choinki – sztuczne lub żywe. Jaką choinkę na święta powinni wybrać właściciele czworonogów? Zdaniem ekspertów, bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie drzewko syntetyczne. Sprawdź, dlaczego.

Czy żywa choinka może stanowić zagrożenie dla zwierzaka?

Niestety, tak. Wbrew pozorom bałagan i zniszczenia typu potłuczone ozdoby, poobgryzane gałęzie, stosy igieł na podłodze czy obsikany pień, to najmniejsze z czekających cię zmartwień w przypadku zakupu żywej choinki. Pachnące, pełne błyskotek drzewko tworzy niezwykle kuszącą do harców przestrzeń — zwłaszcza dla temperamentnych kociaków. Musisz wiedzieć, że niektóre gatunki roślin, jak np. cis, są silnie toksyczne dla kotów. Podobnie żywica drzew, która uszkadza nerki. Jeśli koniecznie chcesz kupić prawdziwą choinkę, bezpieczny jest w zasadzie tylko świerk. Jednak nawet w tym przypadku trzeba uważać, żeby zwierzę nie zjadło igieł. Może to doprowadzić do zatrucia pokarmowego i uszkodzenia ścian jelit. Kolejne zagrożenie generuje woda w stojaku lub donicy, którą twój pupil może wypić. W wodzie czasem znajdują się toksyczne odżywki lub różne ilości żywicy.

Dlaczego właściciele zwierzaków powinni wybrać sztuczną choinkę na święta?

Jeśli w domu mieszkają zwierzaki, choinki sztuczne stanowią zdecydowanie bezpieczniejszą i wygodniejszą w utrzymaniu alternatywę dla żywych drzewek. Dlaczego?

 • Nie wydzielają toksycznej dla kotów żywicy.

 • Nie gubią igieł, które zwierzak mógłby zjeść.

 • Nie wymagają podlewania ani stosowania odżywek.

 • Nie wywołują potrzeby znakowania terenu.

 • Nie zachęcają do obgryzania gałązek.

 • W razie przewrócenia łatwo je postawić ponownie.

 • Upadając, nie powinny spowodować większych zniszczeń, ponieważ są relatywnie lekkie.

 • Można wybrać imitację dowolnego gatunku.

 • Zyskuje się rozwiązanie na wiele sezonów.

Jaką choinkę na święta kupić?

W sklepach stacjonarnych i internetowych można obecnie kupić choinki sztuczne klasy premium. Zdecydowanie nie przypominają one plastikowych wiechci, które wiele dorosłych dzisiaj osób kojarzy z czasów swojego dzieciństwa. Przykładowo w sklepie dollo.pl możesz kupić choinki sztuczne na pniu, z oszronionymi gałązkami, prawdziwymi szyszkami i igłami wykonanymi z wysokiej jakości folii PVC. Choinka na pniu naturalnym, wzbogacona o szyszki i efekt śniegu, do złudzenia przypomina prawdziwe drzewko. Wsparta jest na plastikowym stojaku, który jednak osłania warstwa juty, co zapewnia maksymalnie naturalny efekt. Oczywiście możesz całkowicie zrezygnować z tradycyjnej choinki na święta i postawić na kompozycję z korków wina czy kantówek. Niektórzy decydują się jedynie na minimalistyczną dekorację ścienną w kształcie choinki.

Choinka sztuczna na pniu sosnowym (180 cm)

O czym jeszcze trzeba pamiętać, dekorując na święta dom ze zwierzakami?

 1. Choinka musi stać stabilnie. Możesz ją dodatkowo przymocować do ściany.

 2. Zrezygnuj z kolorowych, migoczących lampek na kablach, które kuszą zwierzę do zabawy. Ich przegryzienie może skończyć się tragicznie.

 3. Unikaj błyszczących łańcuchów, wstążek i sznurków, które zachęcają do harców.

 4. W przypadku psiego łakomczucha, zrezygnuj z ozdób jadalnych.

 5. Kupuj stonowane, nietłukące się ozdoby choinkowe, np. z tworzyw sztucznych lub z naturalnych materiałów (ale nie z szeleszczącego papieru).

 6. Zwracaj uwagę na rozmiar ozdób. Nie kupuj zbyt małych bombek, aby zwierzę ich nie połknęło.

 7. Kociego domu nigdy nie dekoruj wilczomleczem nadobnym (popularny kwiat zwany gwiazdą betlejemską), anielskim włosem lub jemiołą.

 8. Zawieś na drzewku ozdoby z cytrusów. Koty bardzo nie lubią tego zapachu.

 9. Pomimo błogiego, świątecznego lenistwa, zadbaj o regularne spacery z psem, które pozwolą mu rozładowań energię.

  Choinka sztuczna (220 cm) zdobiona szyszkami i masą perłową

   

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments