Miasto movie. Kino w Warsztatach Kultury (program na grudzień)

0
107

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na 36. odsłonę cyklu filmowego Miasto movie. Ostatni miesiąc roku widzowie spędzą z filmami nawiązującymi w szeroki sposób do tematu edukacji. Kino od lat lubi i chętnie eksploruje wątki edukacyjne, zatem ciekawych, wartościowych produkcji w tym nurcie nie brakuje.

Szkoła pojawia się jako miejsce akcji w wielu legendarnych filmach, a przecież istnieje też długa lista tytułów prezentujących opowieści o studentach, nauczycielach, relacji mistrz-uczeń, a nawet perypetiach i przygodach w świecie przedszkolaków.

Gatunkowo i stylistycznie dominują tu dramaty, filmy społeczne oraz komedie, aczkolwiek w tzw. kinematografii szkolnej są również interesujące przykłady obrazów futurystycznych, horrorów czy filmów gangsterskich. Przekrój jest szeroki, a organizatorzy postarają się zaprezentować najciekawsze, czasem też te mniej znane dzieła, podejmujące na ekranie wątki edukacyjne. Filmy będą wyświetlane w każdą środę o godz. 19:00 w Warsztatach Kultury w Lublinie, Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro. Wstęp wolny

Program na grudzień 2023

6 grudnia 2023 r. | „Gliniarz w przedszkolu”, reż. Ivan Reitman, czas 106’, 1990 r.,

13 grudnia 2023 r. | „Młody Platon”, reż. Declan McGrath, Neasca Ni Chianain, czas 102’, 2021 r.,

20 grudnia 2023 r. | „Akademia tajemniczych sztuk przepięknych”, reż. Terry Zwigoff, czas 99’, 2006 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments