Nowy rok przyniósł znaczne zmiany dotyczące odbioru śmieci w naszym mieście. Od stycznia nowe zasady segregacji obowiązują w kolejnych dzielnicach Lublina. A już od lutego lublinian czekają znaczne podwyżki cen za wywóz śmieci.

Od 1 lutego 2019 roku ceny odbioru śmieci będą wyższe. To ile będziemy płacić będzie zależało od liczby osób, które zamieszkują pod danym adresem.

Samotna osoba mieszkająca w domu jednorodzinnym zapłaci za wywóz śmieci 45 zł miesięcznie. W tym przypadku podwyżka wynosi 15 zł. W przypadku dwóch osób mieszkających w domu cena odbioru odpadów wyniesie 60 zł. Rodzina składająca się z co najmniej 3 osób zapłaci 75 zł. Ceny wzrosły nawet do 25 zł na miesiąc.

Ceny dla osób mieszkających w blokach będą inne. Przy jednej osobie w mieszkaniu cena odbioru śmieci wyniesie 21 zł. Dwie osoby zapłacą już 41 zł. Przy trzech lub więcej osobach w mieszkaniu koszt będzie wynosił 63 zł. Podwyżki cen wyniosły w tym przypadku od 9 do 24 zł miesięcznie.

Ceny te obowiązują gospodarstwa domowe, które segregują śmieci. Osoby, które tego nie robią zapłacą więcej. Stawki za odpady niesegregowane będą się wahały pomiędzy 90 a 150 zł w domach jednorodzinnych oraz 42 a 126 zł w przypadku zabudowy wielorodzinnej.

Od 1 stycznia 2019 r. nowy system segregacji został wprowadzony też do kolejnych dzielnic w naszym mieście. Już teraz nowe zasady obowiązują mieszkańców Czechowa Południowego, Czechowa Północnego, Sławina, Starego Miasta, Wieniawy, Śródmieścia, Za Cukrownią, Czubów Północnych, Węglina Północnego i Węglina Południowego.

Jak segregować 

W nowym systemie segregacji śmieci zostały podzielone na 5 kontenerów.

  • Niebieski – papier

  • Zielony – szkło

  • Żółty – tworzywo sztuczne i metale

  • Brązowy – bioodpady

  • Pojemnik na odpady zmieszane w dowolnym, innym niż pozostałe kolorze

Odpady zielone, budowlane i rozbiórkowe oraz wielkogabarytowe można oddawać w specjalnych workach typu „big-bag”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments