Będą pikniki, kiermasze, a także koncerty, na których wystąpią lubelscy artyści – a to wszystko w najbliższym czasie, by pomóc zebrać fundusze na najdroższy lek świata dla Nineczki Kropeczki. Czasu na ich zebranie jest coraz mniej, a wciąż potrzeba ponad 3 mln zł.

W najbliższy weekend możemy wziąć udział między innymi w charytatywnym pikniku rodzinnym dla Ninki, który odbędzie się w Nałęczowie przy wejściu do parku, na placu przed Urzędem Miejskim. Piknik odbędzie się zarówno w sobotę (12 czerwca), jak i w niedzielę (13 czerwca). Rozpocznie się on o godzinie 10, jednak największych atrakcji możemy spodziewać się o godzinie 13. – W niedzielę na pikniku wystąpi Łukasz Jemioła i zespół B6. Następnie wystąpią przedszkolaki z „Kolorowych Kredek” z Nałęczowa. Dodatkowo z literatami będzie można poczytać „Lalkę”, będą też rzeźbiarze – zachęca Tomasz Słupski, tata Niny.

Sportowcy pomagają

– W sobotę (12 czerwca) będzie nas można spotkać na meczu EDACH Budowlanych Lublin (przy ul. Krasińskiego 11 w Lublinie – przyp.red.) – zaznacza tata Niny. W ten dzień nasi zawodnicy zmierzą się z drużyną Master Pharm Rugby Budowlani SA Łódź. Początek spotkania o godzinie 14.

Nineczka Kropeczka może liczyć także na pomoc zarówno kibiców, jak i zawodników żużlowych. W ostatnich tygodniach kilku żużlowców, między innymi Gleb Czugunów przekazali część swojego honorarium za biegi. Swoje wynagrodzenie na rzecz Niny przekazały też podprowadzające Motoru Lublin, jak i pracownicy technicy. Na meczach żużlowych zarówno tych przy Z5, jak i wyjazdowych, możecie spotkać wolontariuszy z puszkami, którzy zbierają na rzecz Niny. Poznać ich możecie po białych koszulkach z napisem #ArmiaNiny. – Grono fanów jest wielkie i chętnie wspierają Ninę. Byliśmy do tej pory na dwóch meczach, Motoru Lublin z Fogo Unią Leszno i na wyjazdowym w Częstochowie. Ostatniego meczu jeszcze nie podsumowaliśmy, bo puszki dopiero zjeżdżają, ale na domowym meczu zebraliśmy 26 tys. zł. – mówi Tomasz Słupski.

Wolontariuszy będzie można spotkać również na kolejnych spotkaniach Motoru Lublin, z wyjątkiem najbliższego domowego meczu przeciwko Stali Gorzów.

Kiermasz

Kontynuowany będzie również kiermasz. – Będziemy już w tę sobotę (12 czerwca) na placu Łokietka, przed Ratuszem. Na pewno można nas będzie spotkać w kolejny weekend (19-20 czerwca). To jest w dużej mierze zależne od innych akcji – podkreśla tata Nineczki Kropeczki. W kiermaszu przed Ratuszem będzie można wziąć udział od godziny 10 do 18.

Gdzie jeszcze można pomóc Ninie

To jednak nie jedyne akcje, podczas których możecie wspomóc Ninę. – Będzie nas można spotkać również nad Zagłęboczem, gdzie będziemy kwestować. Nad jeziorem odbędzie się Zjazd samochodów BMW i będziemy tam kwestować od godziny 11:30 do 20:30. W niedzielę (13 czerwca) będziemy jeszcze w Collegium Maius na Uniwersytecie Medycznym (ul. Jaczewskiego 4), gdzie wystąpi Lubelska Federacja Bardów – dodaje tata Niny. Lubelska Federacja Bardów swój koncert rozpocznie o godzinie 18. Bilety możecie nabyć w cenach od 80 zł.

W dalszym ciągu wspomóc Ninę można również poprzez zbieranie kolorowych zakrętek i przynoszenie ich na Plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur. To właśnie tam stoi specjalne serce, do którego możecie je wrzucać. – Wczoraj był wywóz korków i udało nam się zebrać 14 800 ton. Daje to około 15 tys. zł. – dodaje.

Dodatkowo w sobotę (12 czerwca) o godzinie 18:00 w ramach Lubelskich Dni Seniora w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego wystąpi Łukasz Jemioła. Podczas wydarzenia również będzie można spotkać wolontariuszy kwestujących dla Niny.

Ściągnij ekoAPP i pomóż Ninie

Do akcji pomocy włączyła się spółka KOM-EKO. – Połączmy naszą dbałość o środowisko z troską o drugiego człowieka. Wystarczy pobrać ze strony https://ekoapp.com.pl/ darmową aplikację ekoAPP wspomagającą codzienne czynności związane z segregacją odpadów i zarejestrować się. Każda rejestracja konta to 5 złotych przekazane przez grupę KOM-EKO na rzecz leczenia Niny – czytamy na stronie spółki. W tej chwili licznik pokazuje ponad 3000 zł. Możecie sprawdzić tutaj

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments