Matura zbliża się wielkimi krokami. Pomoc maturzystom oferuje KUL, który przygotował bezpłatne powtórki z języków obcych, biologii, chemii i wiedzy o społeczeństwie.

Powtórki przedmaturalne są dobrą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności i utrwalenia zdobytych wiadomości pod okiem doświadczonych wykładowców akademickich. Podczas spotkań z nauczycielami akademickimi  m.in. będą rozwiązywane typowe zadania z testów maturalnych.

Germaniści zapraszają na intensywny kurs przygotowujący do matury ustnej z języka niemieckiego. Kurs obejmuje pięć spotkań w piątkowe wieczory w godz. od 17.00 do 18.30 i rozpocznie się 17 marca w laboratorium językowym w Głównym Gmachu KUL. Można także jeszcze dołączyć do trwających zajęć z języka włoskiego (planowany termin to 1 kwietnia)  oraz hiszpańskiego (25 marca i 22 kwietnia).

Zajęcia z biologii i chemii zaplanowano 24 i 31 marca oraz 14 i 21 kwietnia, będą odbywać się w budynku biotechnologii KUL (ul. Konstantynów 1I) na Wydziale Medycznym KUL. Potrwają półtorej godziny i będą rozpoczynać się o 15.30 (chemia) oraz 17.00 (biologia).

W przygotowaniach do matury pomogą także studenci Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL, którzy przygotowali „Last minute z Wosu”, zajęcia obejmujące zagadnienia z zakresu ustrojów współczesnych państw, praw człowieka i środków ochrony, a także prawa karnego, cywilnego, rodzinnego, administracyjnego. Zajęcia będą odbywać się 22-23 kwietnia hybrydowo na MS Teams (zgłoszenia przyjmowane do 20 kwietnia 2023 r.) lub stacjonarnie na KUL (zgłoszenia przyjmowane do 30 marca 2023 r.).

Szczegóły dotyczące poszczególnych zajęć i zapisów na nie znajdują się na stronie www. kandydat.kul.pl.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments