Czy milion złotych to dużo? Większość z nas zapewne odpowiedziałaby, że tak. W Lublinie są jednak osoby, na których takie sumy nie robią wrażenia. Jak więc wygląda życie lubelskiego milionera? Na co można wydać takie pieniądze? I czy stracić milion w jeden dzień jest łatwo?

W Lublinie milionerów nie brakuje. Jest ich ponad sześciuset. Jak wynika z danych Izby Administracji Skarbowej w Lublinie, dochody powyżej jednego miliona złotych w 2017 roku wykazały 622 osoby. To o 85 osób więcej niż w 2016. Najwięcej milionerów (159 osób) rozliczyło się w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Lublinie.

Złoto i diamenty

Jak wyglądają zakupy osób, których nie ogranicza budżet? Postanowiliśmy sprawdzić, jakie ekskluzywne rzeczy możemy kupić w Lublinie. Kupno pięknego pierścionka dla ukochanej zawsze wiąże się z większym wydatkiem. Jednak mając milion na koncie, myśli się o zupełnie innych sumach. Pierścionek z brylantem i szafirami wykonany jest z białego złota. Możemy zamówić go w salonie jubilerskim W.Kruk za… 94 590 zł. Jest dostępny wyłącznie na zamówienie i dostaniemy go po 4 dniach. Od ręki kupimy wersję nieco tańszą – za około 35 tys. złotych. – Taka biżuteria, jak każda inna, znajduje swoich odbiorców. Może nie codziennie, ale zdarzają się, także u nas w salonie – mówi nam pracownica W.Kruk w CH Plaza.

Dlaczego biżuteria jest tak droga? Na jej cenę wpływają głównie materiały, z których jest wykonana oraz wielkość i ilość kamieni szlachetnych.

Wakacje dla milionerów

Biura podróży prześcigają się w ofertach last minute i first minute, by zachęcić potencjalnego klienta atrakcyjną ceną. Część klientów patrzy jednak nie na cenę, lecz na atrakcje i kierunek podróży. Opcja all inclusive jest tutaj podstawą, a im bardziej ekskluzywne warunki, tym lepiej. Jedną z najdroższych wycieczek oferowanych przez biuro podróży TUI jest 10-dniowy pobyt na Malediwach w cenie 100 tys. zł. – Cena obejmuje willę z widokiem na wyłączność, prywatną obsługę oraz prywatny check in i check out, a także przelot samolotem – wylicza konsultant z biura podróży.

Apartament za milion

Ceny mieszkań w Lublinie rosną z roku na rok. Kwota 8 tys. za metr powoli staje się normalnością. Możemy znaleźć także oferty, w których metr kosztuje już 14 tys. zł. Zazwyczaj takie mieszkania są duże, mają przynajmniej 100 mkw. Doliczając garaż, możemy zainwestować prawie 1,4 mln złotych w ekskluzywny apartament. Okazuje się, że cieszą się dużym zainteresowaniem. – Najdroższe mieszkania już dawno są sprzedane. Właściwie sprzedają się jako jedne z pierwszych – mówi pracownik jednej z firm deweloperskich w Lublinie.

Głównym atutem takich mieszkań jest lokalizacja w ścisłym centrum miasta. Często są to także lokale umieszczone na najwyższym z dostępnych pięter, dzięki czemu mieszkańcy mają piękny widok i prywatność w cenie.

Wymarzone auto

Wyższy standard życia to także szybkie samochody. Jednym z droższych samochodów dostępnym w salonach marki Mercedes jest Mercedes-AMG GT R. Auto pod maską skrywa 585 KM, osiąga prędkość 318 km/h, a do setki przyspiesza w 3.6 sekundy. Klient nie przejmujący się zasobnością swojego portfela może rozszerzyć podstawowe wyposażenie o czarną skórzaną tapicerkę Exclusive za prawie 17 tys. zł, czy ceramiczny układ hamulcowy w cenie ok. 39 tys. zł. Podstawowa cena tego modelu to 790 500 zł, jednak wybierając dodatkowe wyposażenie, można wywindować kwotę do ponad 900 tys. zł.

fot. St. Regis Maldives Vommuli Resort

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments