Ruszył nabór wolontariuszy i wolontariuszek na Carnaval Sztukmistrzów

0
155
fot. Agnieszka Gontaraka/ Warsztaty Kultury

Ruszył nabór wolontariuszy i wolontariuszek, którzy chcą pomóc przy organizacji jednego z największych letnich festiwali w Lublinie. Poszukiwani są pełne energii i chęci do działania osoby, które chciałyby przyłączyć się do zespołu organizacyjnego Carnavalu Sztukmistrzów.

Wolontariat na Carnaval Sztukmistrzów to sposób na zdobycie pierwszego doświadczenia w „obsłudze klienta”, praca w grupie i rozwój kompetencji miękkich. W ten sposób licealiści czy studenci mogą wzbogacić swoje CV. Co ważne można w ten sposób zaliczyć praktyki. Do udziału zaproszona jest nie tylko młodzież. Wolontariat na Carnavale Sztukmistrzów to okazja dla każdego, kto chce poznać nowych ludzi, także artystów i zobaczyć jak wygląda techniczna strona organizacji festiwalu.

Jakie zadania czekają na chętnych?

Wolontariusze pracują w punkcie informacyjnym festiwalu, gdzie rozdają programu i pomagają uczestnikom odnaleźć się w gąszczu wydarzeń. Wolontariat na Carnavale Sztukmistrzów to także praca jako opiekun artysty, w której trzeba wykazać się nie lada asertywnością, punktualnością, znajomością języka obcego czy komunikatywnością. Wolontariusze pomagają także przy organizacji publiczności na spektaklach i pokazach lub w przy technice scenicznej.

O wydarzeniu

Carnaval Sztukmistrzów to największy festiwal cyrkowy w Polsce. Do Lublina na cztery dni przyjadą artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata. Będą prezentować magiczne, zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy z pogranicza nowego cyrku i teatru. Nie zabraknie klaunady i akrobatyki oraz nowatorskich, często eksperymentalnych w formie performansów. Ulice i place opanują nietuzinkowi artyści uliczni zabawiający przechodniów, by w zamian zebrać datki do kapelusza. Nad głowami przechodniów zawisną taśmy, po których będą spacerować śmiałkowie nie obawiający się wysokości.

Co roku w organizację festiwalu angażuje się kilkudziesięciu młodych wolontariuszy i wolontariuszek, którzy pomagają animować życie kulturalne Lublina. Tak też będzie i w tym szczególnym roku, kiedy Lublin jest Europejską Stolicą Młodzieży.

Harmonogram:

do 26.06.2023 r. – rekrutacja Wolontariuszy

10.07.2023 r. –26.07.2023 r. – spotkania i szkolenia (kilka terminów, czas trwania spotkań: 2 lub 3 godz., szczegółowy terminarz spotkań otrzymają wybrane osoby).

27.07.2023 r. – 30.07.2023 r. – największe zaangażowanie Wolontariuszy w przygotowanie wydarzenia.

Dla kogo: dla osób powyżej 13. roku życia

Zapisy: przez formularz online dostępny na carnavallublin.eu

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments