Tomaszów Lubelski to miasto stawiające na rozwój aktywności fizycznej mieszkańców. Sportowa strona miasta prężnie rozwija się za sprawa kompleksu Siwa Dolina. Ścieżki edukacyjne, trasy do narciarstwa biegowego i miejsca przeznaczone na grupowy odpoczynek. Zarówno latem, jak i zimą znajdziemy tu wiele atrakcji.

Popularna tomaszowska „siwka” posiada 6 tras do narciarstwa biegowego o długościach od 1 do 5 km. Są one oświetlone do godziny 22, więc trening czy spacer jest możliwy nawet po zachodzie słońca. Poza trasami do jazdy na nartach skorzystamy tu również z części trasy wydzielonej do jazdy na sankach.

Na uwagę zasługuje też poziom trudności tras, które posiadają znaczne zjazdy i strome podjazdy, co tylko uatrakcyjnia czas spędzony na Siwej Dolinie. – Kompleks jest dostępny zarówno dla mieszkańców, osób początkujących, jak i wyczynowych sportowców – mówi Stanisław Pryciuk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji „Tomasovia”.

Siwa Dolina cieszy się ogromną popularnością również podczas organizowanych tam mistrzostw w narciarstwie biegowym. – Podczas przygotowania tras staramy się też dostosować ich trudność do rozgrywanych zawodów. Mogą one być lżejsze, ale możemy przygotować również trudniejsze do pokonania fragmenty, jak popularna „ściana płaczu”, o którą często pytają osoby biorące tu udział w zawodach – dodaje Pryciuk.

„Ściana płaczu” to trudny do pokonania, ostry podjazd o dużym kącie nachylenia. Tomaszowskie trasy posiadają ich kilka, jednak najdłuższy zlokalizowany jest na niebieskiej trasie o długości 2500 m.

Siwa Dolina daje możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu nie tylko zimą. W lecie możemy wybrać się tu na spacer po licznych ścieżkach przyrodniczo-edukacyjnych. 3 i 5,5 kilometrowe trasy zawierają 10 przystanków i posiadają tablice informacyjne i edukacyjne. Dzięki temu zwiedzający poznają strukturę lasu, panujące w nim zależności, gatunki flory i fauny oraz wybrane zagadnienia z hodowli i ochrony lasu.

Siwa Dolina to idealne miejsce do uprawiania wielu sportów. Ścieżki posłużą nam zarówno zimą, kiedy oddamy się narciarstwu biegowemu, ale również w okresie letnim, kiedy na tych samych trasach będziemy spacerować i jeździć na rowerach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments