Spółka Kom-Eko podpisała umowę o współpracy z Centrum Kultury w Lublinie i tym samym została Mecenasem Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim. Wsparcie finansowe przyznane w ramach mecenatu, pozwoli na rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty wydarzeń kulturalnych Lublina.

– Jesteśmy dumni z tego, że możemy zostać mecenasem i aktywnym uczestnikiem procesu kreowania oferty kulturalnej w Lublinie. Naszym celem jest zachęcanie do aktywnego korzystania z szerokiego wachlarza wydarzeń organizowanych w Muszli Koncertowej – mówi Marcin Benbenek, prezes Kom-Eko S.A.

Spółka Kom-Eko od lat wspomaga w Lublinie liczne przedsięwzięcie o charakterze niekomercyjnym, m.in.: Dni Ziemi UMCS, Ekopiknik, Festiwal Przyrody czy Festiwal „Pasje ludzi pozytywne zakręconych”. W ramach swej misji firma inicjuje i podejmuje działania na styku edukacji ekologicznej i kultury, czego wyrazem są organizowane we współpracy z Filharmonią im. H. Wieniawskiego w Lublinie m.in. spotkania z dziećmi i młodzieżą czy realizacja największego w województwie lubelskim muralu przy ul. Metalurgicznej.

Przedsięwzięciem podkreślającym związki spółki z Lublinem była także budowa repliki pojazdu konnego z przełomu XIX i XX wieku, który w latach 2007-2018 pomagał utrzymać czystość w zabytkowym obszarze Starego Miasta. Warto też wspomnieć o wydawanym od pięciu lat przez KOM-EKO bezpłatnym kwartalniku EKOgadka, który obok wiedzy o ochronie przyrody prezentuje historię oraz dorobek naukowy i kulturalny naszego miasta.

Źródło: Informacja prasowa

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments