Coraz więcej osób decyduje się na studia w Lublinie. Na dziewięciu uczelniach wyższych studiuje w sumie 65 tysięcy osób, które mogą przebierać w ponad dwustu kierunkach. Wybór jest ogromny, a i nowości nie brakuje. Sprawdziliśmy, co na przyszły rok akademicki przygotowały nasze Alma Mater.

Z powrotem
Następny

Katolicki Uniwersytet Lubelski

Drugi pod względem liczby studentów (12 tysięcy osób) uniwersytet w Lublinie niezmiennie od lat przyciąga tłumy studentów na takie kierunki jak Psychologia, Prawo, Filologia angielska, Bezpieczeństwo narodowe, Informatyka, Sinologia, Administracja i Pedagogika.

W ofercie uczelni jest ponad 40 kierunków studiów humanistycznych, społecznych, teologicznych, prawnych, filozoficznych, ścisłych oraz studia w Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych.

– W ubiegłym roku dużym zainteresowaniem cieszyły się także nowe kierunki: Hispanistyka oraz doradztwo kariery i doradztwo personalne – tłumaczy Katarzyna Bojko z biura prasowego KUL.

Nowością w roku akademickim 2018/2019 będą cztery kierunki. Na pierwszym stopniu KUL oferuje Lingwistykę stosowaną ze specjalizacjami: Język angielski i rosyjski oraz Język angielski i ukraiński. W toku kształcenia studenci będą mieć możliwość współpracy ze Stowarzyszeniem Tłumaczy Lubelszczyzny (w ramach umowy), a także odbywania staży i praktyk w firmie GENPACT.

Wśród kierunków drugiego stopnia pojawią się trzy nowe. Pierwszym z nich jest Ekonomia społeczna i praca socjalna, który ma przygotować potencjalnego kandydata do pracy w takich instytucjach jak spółdzielnie socjalne, organizacje pozarządowe, organizacje pożytku publicznego, centra integracji społecznej, działy marketingu firm działających w sferze usług społecznych, np. szpitale, sanatoria, szkoły, fundusze emerytalne, powiatowe centra pomocy rodzinie czy Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej/Rodzinie.

Drugi kierunek dedykowany jest humanistom. Retoryka stosowana ma kłaść nacisk
na praktyczne umiejętności moderowania pracy zespołowej, doskonalenia umiejętności autoprezentacji czy komunikacji. Ponadto w ramach kierunku organizowane są wydarzenia
o zasięgu ogólnopolskim, w których każdy kandydat może brać udział. Są to między innymi Akademickie Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich, Ogólnopolski Międzyuczelniany Konkurs Oratorski czy współpraca z Polskim Towarzystwem Retorycznym.

Ostatnim novum KUL jest prowadzona w języku angielskim Biotechnologia. Kandydat ma
do wyboru dwie specjalności: Biotechnologię związków bioaktywnych oraz Biotechnologię eksperymentalną, a ukończenie kierunku daje szerokie uprawnienia na pracy na wielu stanowiskach, takich jak biotechnolog, mikrobiolog, biochemii, genetyk, biolog, analityk laboratoryjny, laborant, specjalista ds. zapewniania jakości, specjalista ds. rejestracji leków
czy specjalista ds. gospodarowania zasobami przyrody.

Ważne!

  • Na KUL rejestracja kandydatów na studia pierwszego stopnia rozpoczęła się 10 kwietnia i potrwa do 9 lipca.

  • Rejestracja kandydatów na studia drugiego stopnia odbędzie się w terminie 25 kwietnia – 16 lipca, zaś ogłoszenie wyników nastąpi 20 lipca.

Z powrotem
Następny
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
AgnieszkaD
AgnieszkaD
5 lat temu

Studia podyplomowe to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą się dokształcać. Coraz częściej studia podyplomowe są oferowane przez polskie uczelnie i znacznie zyskują na popularności. Aby dowiedzieć się więcej o tego typu studiach dostępnych w polskich miastach, w tym w Lublinie, warto odwiedzić stronę: https://www.studiapodyplomie.pl/pl-PL/studycities/studia-podyplomowe/miasta-akademickie/city/lublin. Mnóstwo ciekawych informacji o studiach podyplomowych w jednym miejscu.