Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (5 stycznia) do niedzieli (7 stycznia).

Orszak Trzech Króli

W najbliższą sobotę (6 stycznia) ulicami Lublina przejdzie Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpocznie się mszą św. o godz. 10.00 w Archikatedrze Lubelskiej, następnie uczestnicy orszaku przejdą z pl. Katedralnego ulicami: Królewska – pl. Łokietka – Krakowskie Przedmieście (deptak) – Świętoduska (pod prąd) – Świętoduska (łącznik do ul. Lubartowskiej pod prąd) – Lubartowska – Kowalska – pl. Zamkowy.

Zwiedzanie z przewodnikiem

W sobotę macie kolejną szansę, by zwiedzić Lublin razem z przewodnikiem w ramach #PoznajLublinzPrzewodnikiem. Początek w sobotę o 13 z Centrum Inspiracji Turystycznej (Jezuicka 1/3). Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, a przy okazji spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów. Bilety możecie kupić stacjonarnie lub online na przewodnik.lublininfo.com

Koncert kolęd “Cicha Noc” ze Studiem J’Sound

W sobotę w Kościele Rektoralnym św. Pawła Apostoła o godz. 19:00 odbędzie się muzyczne spotkanie z wokalistami Studia J’Sound. Młodzi artyści zaśpiewaja tradycyjne polskie kolędy, utwory świąteczne i pastorałki. Za aranżacje utworów i akompaniament odpowiada Jakub Piotrowski, przygotowanie wokalne Sylwia Piotrowska. Dla części wokalistów będzie to debiutancki występ, a innych można było usłyszeć w autorskich piosenkach. Wystąpią: Letycja Łyszczarz, Julia Bieniek, Miriam Jerczyńska, Dzuliana Niezabitowska, Małgorzata Gdela, Daria Nowak, Magdalena Tutak, Magdalena Krysiak, Agnieszka Czarnota, Agata Kotyra, Izabela Górska, Paulina Jarosz, Maria Matuszewska, Barbara Benicka oraz Kacper Berliński.

Fotografie dawnego Lublina z akt Inspekcji Budowlanej | Spotkanie autorskie z Ewą Zielińską

W niedzielę o godz. 15:00 na Lubartowskiej 77 odbędzie się spotkanie autorskie z Ewą Zielińską, autorką książki “Fotografie dawnego Lublina z akt Inspekcji Budowlanej. Publikacja prezentuje 341 fotografii wykonanych w latach 1926 – 1949, przedstawiających widoki ulic Lublina. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zwiedzanie Lublina | Szlakami Unii Jagiellońskiej

Fundacja “Via Jagiellonica” zaprasza w piątek na dzienne zwiedzanie Lublina, w którym w czasach jagiellońskich narodziła się Rzeczpospolita Obojga Narodów oraz kwitł wielki handel między Zachodem a Wschodem. Do wyboru są cztery programy realizowane z przewodnikiem na: dawnych przedmieściach i Podzamczu, Starym Mieście, wzgórzu zamkowym oraz w siedzibie Muzeum Narodowego na Zamku.

Harmonogram:

godz. 10 – spotkanie przy pomniku Unii Lubelskiej, w programie dawne przedmieścia i/lub Podzamcze,

godz. 11 – spotkanie przy Bramie Krakowskiej, w programie Stare Miasto,

godz. 12 – spotkanie przy Bramie Grodzkiej, w programie wzgórze zamkowe,

godz. 13 – spotkanie przy Muzeum Narodowym na Zamku, w programie obiekty i ekspozycje ww. muzeum (uwaga! dodatkowo uzgodnione bilety: https://zamek-lublin.pl/wizyta/ceny-biletow/)

Cena usługi przewodnickiej dla MINIMUM 3 OSÓB na wybrany ww. program trwający około 1 godziny:

– dorośli – 25 zł (bilet normalny),

– studenci, emeryci i renciści – 20 zł (bilet ulgowy),

– dzieci, uczniowie – 15 zł (w ramach biletu rodzinnego).

Powyższa oferta dla osób indywidualnych, skierowana jest wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.

Wcześniejsza REZERWACJA jest obowiązkowa i wymaga potwierdzenia przez organizatora. Można jej dokonywać na numer: (81) 441-11-18 lub kom. 693-272-040.

Mój boski rozwód

„Mój boski rozwód” Geraldine Aron to uwielbiana przez widzów sztuka, która pobija rekordy obecności na afiszach. Międzynarodową popularność przyniosło przedstawienie opowieści o trudnym momencie w życiu kobiety, które nie jest jednak pozbawione elementów humorystycznych i dowcipnych. Sztukę zobaczymy w Teatrze Osterwy w Lublinie.

REPERTUAR

6 stycznia, godz. 17:00,

7 stycznia, godz. 15:00.

RODZAJE I CENY BILETÓW

normalne – 60 zł

ulgowe – 50 zł

Szczegółowe informacje o rodzajach i cenach biletów dostępne są na stronie: https://www.teatrosterwy.pl/pl,0,s191,bilety.html

Królowa śniegu

W ten weekend w Teatrze Andersena rozpocznie się granie “Królowej Śniegu” w reż. Krzysztofa Rzączyńskiego. Spektakl na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 8 lat, młodzieży i dorosłych.

SPEKTAKLE:

5.01 (piątek) g.9.00 i 12.00

6.01 (sobota) g.16.00

7.01 (niedziela) g.12.00

Bilety indywidualne oraz specjalne (dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością i ich opiekunów) na spektakle weekendowe można kupić w serwisie Bilety24 oraz w kasie teatru, natomiast na spektakle w ciągu tygodnia tylko w kasie teatru.

Koncert karnawałowy. “Śpiewnik symfonicznie” vol. I – “Byłaś serca biciem”

W tym tygodniu podczas “Klasycznie co piątek” w Filharmonii Lubelskiej usłyszymy karnawałowe brzeminia podczas koncertu karnawałowego w wykonaniu kwartetu jazzowego oraz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Widzowie usłyszą na żywo program złożony ze znanych polskich piosenek, takich autorów i wykonawców, jak: Czesław Niemen, Seweryn Krajewski, Krzysztof Klenczon, Krzysztof Komeda. Autorem aranżacji na orkiestrę jest Piotr Wrombel – znakomity pianista, kompozytor i aranżer. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety od 60 zł.

Czego nie widać

W ten weekend w Teatrze Osterwy będzie można obejrzeć spektakl “Czego nie widać”. W „Czego nie widać” podglądamy życie przez przysłowiową dziurkę od klucza odnajdując w aktorach odgrywających role zarówno na scenie jak i poza nią, samych siebie.

REPERTUAR

5 stycznia, godz. 19:00

6 stycznia, godz. 19:00

7 stycznia, godz. 17:00

RODZAJE I CENY BILETÓW

normalne od 40 do 95 zł w zależności od miejsca

ulgowe od 20 do 75 zł w zależności od miejsca

Szczegółowe informacje o rodzajach i cenach biletów dostępne są na stronie https://www.teatrosterwy.pl/pl,0,s191,bilety.html

20 000 gatunków pszczół | Kino CSK

Przez weekend Kino CSK zaprasza na pokazy “20 000 gatunków pszczół”. Najlepszy hiszpański film roku, a także zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszą rolę aktorską na MFF w Berlinie. Dziesięcioletnia Sofia Otero jest najmłodszą w historii Berlinale laureatką tej nagrody. W „20 000 gatunków pszczół” wciela się w postać, która pewnego upalnego lata, pośród brzęczących uli, basenowego gwaru i rodzinnych kłótni, zacznie gorączkowo szukać swojego miejsca w roju. Dziecko, które zakwestionuje zastane normy, zasady i tradycje, sprawi, że na jaw wyjdą długo skrywane tajemnice, a kobiety z rodziny przyjrzą się własnym wyborom i stłumionym pragnieniom. Dziecięcy bunt przypomni im, że prawdę o sobie można manifestować na wiele sposobów.

POKAZY:

5 STY | PIĄTEK | 19:00

6 STY | SOBOTA | 19:00

7 STY | NIEDZIELA | 18:00

Bilety |12/15zł| : Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl

Kolędowanie w Lublinie – spotkanie wędrujących grup kolędniczych

W piątek CSK od godz. 11:00 przejmują wędrujące grupy kolędnicze. Poszczególne, wędrujące grupy kolędnicze przedstawiają swoje programy artystyczne, nawiązujące do najstarszej formy kolędowania czyli chodzenia od domu do domu z żywymi zwierzętami. Uczestnicy wydarzenia kolędują m.in. z gwiazdą, szopką, kozą, turoniem, wężem, konikiem czy ptakami.

„Kolędowanie” ma na celu przypomnienie zanikających polskich obrzędów i zwyczajów bożonarodzeniowych. Służy rozbudzeniu aktywności artystycznej zarówno najmłodszej, jak i najstarszej wiekowo grupy mieszkańców Lublina, ich wzajemnej integracji oraz zachowaniu kulturowego przekazu międzypokoleniowego. Wstęp wolny.

Spacer wśród iluminacji

Miejskie iluminacje, jak co roku rozświetliły deptak, Stare Miasto i plac Litewski, a na placu Łokietka już stoi 13-metrowa choinka. Latarnie i drzewa na deptaku zostały udekorowane instalacjami świetlnymi, a w ścisłym centrum miasta stoją okolicznościowe standy z motywami świątecznymi. Spacer po Lublinie w świątecznej odsłonie na pewno wprowadzi Was w dobry nastrój.

Lumina Park

Park Iluminacji to niesamowita zimowa atrakcja w postaci multimedialnego spaceru w bajkowej krainie wykreowanej światłem i dźwiękiem. To fantastyczna przygoda dla całych rodzin, a także świetny pomysł na wieczorny spacer dla wielbicieli nowoczesnych multimediów. Tegoroczna odsłona Parku Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS ma zupełnie nową tematykę. Mowa o „Historii Światła” – haśle z jednej strony obiecującym dawkę wiedzy i odkrywanie naukowych ciekawostek, z drugiej strony – skupiającym się na ciekawych zjawiskach związanych ze światłem.

Godziny otwarcia zależne będą od zachodu słońca. Park otwarty będzie od 16.00, 16.30 lub 17.00 do godziny 21.00, ostatnie wejście przewidziane jest o godz. 20.00. Czynny również 1 stycznia.

Ceny biletów: Wtorek-czwartek: ulgowy 28 zł, normalny 31 zł, rodzinny 109 zł. Piątek-niedziela-święta : ulgowy 31 zł, normalny 35 zł, rodzinny 119 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments