W weekend (8-9 czerwca) za sprawą Świdnik Air Festival 2019 na niebie będziemy oglądać zapierające dech akrobacje. Widzowie będą mogli również zobaczyć i usłyszeć myśliwce Su-22. Będzie naprawdę głośno.

W sobotę świdnickiej publiczności zaprezentują się także Biało-Czerwone Iskry, które w minionym roku zrobiły prawdziwą furorę. Wśród latających gwiazd nie zabraknie również Łukasza Czepieli, aktualnego mistrza świata w wyścigach Red Bull Air Race w klasie challenger.

Swoje umiejętności pokażą też: Artur Kielak, grupa akrobacyjna Firebirds, Celfast Flying Team, niezrównany Marek Choim i pilotka śmigłowcowa Maria Muś. Nad Świdnikiem zobaczymy także samoloty zabytkowe, wśród nich pochodzące z II wojny światowej maszyny Taylorcraft „Auster IV”, Tiger Moth II T-7230, DHC-1 Chipmunk, Boeing Stearman, Yak 3U R2000. W Świdniku zaprezentują się również trzy samoloty Piper Cub i Hatzz Classic.

8 i 9 czerwca 2019 r. odbędą się pokazy samolotów wojskowych, cywilnych i historycznych. Miejscem wydarzenie będzie lotnisko cywilne, położone w sąsiedztwie Portu Lotniczego Lublin w Świdniku.

Czekaja nas również koncerty gwiazd. W niedzielę na scenie ustawionej na terenie pokazów wystąpią: Ania Dąbrowska, Organek i Enej.

PROGRAM

W sobotę, 8 czerwca część oficjalna festiwalu rozpocznie się o godzinie 14.30. Zarówno wcześniej, jak i po oficjalnym otwarciu odbędą się pokazy akrobatyczne. Wystąpi m.in. grupa akrobacyjna FIREBIRDS i BIAŁO-CZERWONE ISKRY. Nad naszymi głowami przeleci ponad 20 różnych maszyn, które zachwycą rozmiarami, kształtem i zwinnością. Koniec pokazów tego dnia przewidziano na godz. 22.30.

W niedzielę, 9 czerwca, pokazy rozpoczną się o godz. 12 poza akrobacjami powietrznymi odbędą się jeszcze koncerty wyjątkowych gwiazd. Na scenie wystąpią Organek, Ania Dąbrowska i zespół Enej. Pokazy lotnicze będą odbywać się do godz. 17.30

Godz. 18 – Organek

Godz. 20 – Ania Dąbrowska

Godz. 22 – Enej

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments