W tym roku tłusty czwartek przypada 28 lutego. W ten dzień niemal każdy z nas będzie chciał posmakować najsmaczniejszego pączka. Specjalnie dla was odwiedziliśmy najbardziej popularne sklepy, piekarnie i cukiernie w Lublinie, w których w pączki zaopatrują się mieszkańcy miasta i regionu.

Przyjęliśmy, że przetestujemy klasyczne pączki z nadzieniem różanym. Niestety w zależności od miejsca pączki mają dodatek lukru lub cukru pudru. Na to nie mieliśmy wpływu, dlatego przetestowane pączki różnią się dodatkami. Sprawdźcie, które wypieki zajęły dobre miejsca w naszym subiektywnym rankingu.

  1. Stara Pączkarnia

Ul. Krakowskie Przedmieście 19

Cena: 3 zł

Naszym zdaniem, zdecydowanym numerem jeden był pączek z piekarni na deptaku. Po przekrojeniu zobaczyliśmy, że jako jedyny ze wszystkich testowanych, miał równomiernie rozprowadzone nadzienie, co sprawiało, że można było w pełni delektować się każdym kęsem.

Pączek był polany lukrem, ciasto było puszyste, intensywnie maślane, bardzo gęste, jednak nie dało się odczuć, że jest ciężkie. Nadzienie było delikatnie słodkie, co współgrało ze smakiem ciasta. Całość dopełniała intensywnie aromatyczna pomarańczowa skórka na wierzchu, która była wtopiona w lukier.

  1. „Orzeł” Piekarnia Cukiernia

Ul. Lubartowska 15

Cena:  1,40 zł

To według nas 2 miejsce. Pączek z piekarni „Orzeł” miał bardzo gęste ciasto. Było ono  jednak bardzo przyjemne w smaku. Nadzienie różane było delikatne, ale aromatyczne. W środku pączka znajdowało się go dużo. Cukier puder  na wierzchu był w odpowiedniej ilości, nie sypał się podczas jedzenia.

Wszystko to współgrając z ceną pączka uplasowało piekarnię na drugim miejscu. Jeżeli szukacie klasycznego, smacznego i taniego pączka, to znajdziecie go właśnie tutaj.

  1. Stokrotka

Ul. Projektowa 1

Cena: 1,59

Stokrotkowy pączek zajął w naszym rankingu 3 miejsce. Był miękki, ciasto miało maślany smak. Polany był odpowiednią ilością lukru z posypką ze skórki pomarańczy. Bardzo przyjemny środek był trochę rzadszy niż w pozostałych pączkach. Słodko-kwaśne nadzienie przyjemnie współgrało z ciastem, a aromatyczna skórka pomarańczy dopełniała smak.

Poza podium

Pozostałe pączki postanowiliśmy umieścić ex aequo na 4. miejscu. Były one smaczne, choć każdy z nich miał pewne minusy, które psuły cały efekt i sprawiały, że jedzenie nie było czystą przyjemnością.

Lidl

Cena: 0,99 zł

Pączek posypany był cukrem pudrem w odpowiedniej ilości. Nie rozsypywał się on podczas jedzenia. W środku wypieku znajdował się gładki, słodki dżem. Jego smak przyjemnie współgrał z ciastem. W tym przypadku trafiliśmy jednak na suchy okaz.

Auchan

Cena: 1,19 zł

Paczek z Auchan miał bardzo dużo cukru pudru. Rozsypywał się on wszędzie. Ciasto było pulchne przez co całego pączka bardzo przyjemnie się kosztowało. Miękki maślany pączek dostał klasyczne, gładkie nadzienie, które było bardzo słodkie i niestety mało aromatyczne.

Mielnik

Ul. Staszica

Cena: 1,50 zł

Po przekrojeniu pączka byliśmy zaskoczeni – w środku nie było nadzienia. Dopiero podczas smakowania okazało się, że nadzienie znajdowało się tylko w jednej części pączka. Skórka pączka była mocniej spieczona co dało się odczuć. Nadzienie było bardzo aromatyczne w smaku. Niestety zarówno intensywne nadzienie, jak i znajdujący się na pączku słodki lukier zabiły smak ciasta.

Chmielewski

Ul. Krakowskie Przedmieście

Cena: 3 zł

Wizualnie pączek wydawał się zbyt spieczony, a pierwsze wrażenie w dotyku mówiło, że będzie twardy. I tu pojawiło się zaskoczenie. Maślane ciasto świetnie współgrało z nadzieniem. Skórka pączka była mocniej przypieczona, co dawało ciekawy posmak.  Niestety pączek był bardzo obsypany lukrem, podczas jedzenia wszędzie się on rozsypywał.

Biedronka

Cena: 0,98 zł

Pączek był suchy, twardy, ciastu brakowało sprężystości. Na uwagę zasługuje ciekawy cytrynowy lukier. Dżem klasycznie znajduje się w samym środku pączka. Jednak jest znacznie bardziej kwaśny niż w pozostałych testowanych przez nas wypiekach. Zdecydowanie twarde ciasto popsuło cały efekt, co nie pozwoliło dokładnie określić jaki miało smak.

Podsumowanie

Wiele piekarni i sklepów w tłusty czwartek szykuje dodatkowe promocje na swoje wypieki. Możemy się więc spodziewać, że będą one tańsze, smaczniejsze, świeższe.

Pamiętajcie, że każdy ma swój gust i dobiera słodkości tak, żeby to właśnie jemu smakowały. Jedni będą woleli kwaśne nadzienie, inny wolą zrezygnować z pomarańczowej skórki. Nasz subiektywny ranking będzie dla was tylko wskazówką. Smacznego 🙂

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
5 lat temu

Nie mogę.!! Naprawdę oceniamy poczki z sieciowej sprzedaży??? Nie sprawdzamy nawet kilku ciekawych ciatkarni czy chocby historycznego juz miejsca jakim jest Ciaskarnia Markiza przy Kruczkowskiego. Lenistwo w dzialaniu i słownie. Brak profesjonalizmu i artykuł w stylu byle cos napisac. Wstyd. Naprawdę wstyd mi za taki poziom.

Aleksandra
Aleksandra
5 lat temu
Reply to  Marcin

Prawda jest taka Panie Marcinie, że ocenia się najpopularniejsze miejsca.

Gość
Gość
5 lat temu

Prawda jest taka że drugie miejsce ma cukiernia z pączkami których nawet nie robi tylko sprzedaje jako swoje