Kuchnia w wielu domach stanowi centrum życia rodzinnego. Coraz chętniej spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi wspólnie gotując czy biesiadując. Co za tym idzie częściej decydujemy się na otwarcie kuchni na salon lub jadalnię. We współczesnej kuchni bardziej świadomie wykorzystujemy również ekologiczne rozwiązania. Poznajcie cztery gorące trendy kuchenne.

Minimalizm

Modna kuchnia jest zgodna z zasadą „mniej znaczy więcej”, co oznacza czystkę na blatach kuchennych oraz brak otwartych półek. Zastępujemy je frontami kuchennymi albo szafami z dużymi, nawet przesuwnymi drzwiami. Wykorzystujemy również ukryte schowki ( np. w wyspach kuchennych). Jeżeli chcemy wyeksponować zastawę stołową, możemy ją podświetlić w witrynie.

Fronty kuchenne i uchwyty

Wysoki połysk odchodzi w zapomnienie. W tym roku królują matowe fronty o zdecydowanych, ciemniejszych kolorach – – od matowej czerni, grafitu, zielenie po zgaszoną czerwień, kolor drewna orzechowego, czekolady czy brąz w bardziej naturalnym wydaniu (np. kawa z mlekiem, beż). Jeśli wybieramy biel do kuchni, to koniecznie z dodatkiem odważniejszego koloru – nawet w postaci krzesła przy stole czy wyspie kuchennej. Uchwyty występują w znanej formie pochwytów czy podłużnych albo okrągłych wycięć we frontach. Nadal popularnością będą się cieszyć bezuchwytowe systemy otwierania szafek. Jeśli jednak chcemy mieć uchwyty – to skromne, prawie niewidoczne i najlepiej matowe.

Ciepłe wykończenia

Kuchnie w odcieniach bieli czy szarości dalej wyglądają pięknie, jednak teraz główną rolę grają ciepłe i naturalne kolory. Nowoczesna kuchnia z dobrym wykończeniem mebli, przypominającym trochę wygląd sprzed lat jest najgorętszym trendem tego roku. Dopełnieniem kolorów jest ciepłe oświetlenie i posadzka z kamienia albo drewna. Obok materiałów używanych od lat, takich jak marmur i granit, we wnętrzu kuchni 2020 pojawiają się różne gatunki drewna, np. jesion czy orzech włoski. Oprócz tego projektanci chętnie wykorzystują szkło i metale, tj. mosiądz, brąz, miedź i stal.

Tapeta i ciemniejsze blaty

W kuchni zaczęły gościć tapety – często w ciemniejszych kolorach. Blaty kuchenne coraz częściej robione są w kolorze ciemnym, orzechowym. W ten sposób wprowadzane są naturalne kolory ziemi do naszego wnętrza.

Więcej kuchennych trendów odkryjecie w Muratordom

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments