Niecałe dwa tygodnie pozostały do niezwykłego siatkarskiego turnieju w Lublinie! W rozgrywkach Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza zagrają cztery drużyny z czterech krajów. Można już kupować bilety na mecze turnieju, który będzie prawdziwym świętem siatkówki i okazją do uczczenia jednego z najwybitniejszych siatkarzy w historii dyscypliny oraz honorowego obywatela Lublina.

Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza odbędzie się 17 i 18 września w lubelskiej hali Globus noszącej imię patrona turnieju. W pierwszym półfinale o godz. 14.45 zmierzą się LUK Lublin z niemieckim Berlin Recycling Volleys, a o 17.30 ukraiński Barkom-Każany Lwów zagra z włoskim WithU Verona Volley.

– Wszystko wskazuje na to, iż będzie to jeden z najważniejszych turniejów okresu przygotowawczego przed rozpoczęciem sezonu ligowego w Europie. Będziemy też kilka dni po zakończeniu mistrzostw świata. Głęboko wierzę, że spotkamy się wtedy w doskonałych humorach – mówi mistrz olimpijski i mistrz świata oraz patron turnieju Tomasz Wójtowicz.

Organizatorzy zadbali o to, by bilety były w niewysokich cenach – ceny dwudniowych karnetów zaczynają się już od 25 złotych, a najtańsze bilety jednodniowe można kupić za 15 zł. Przygotowano również bilety w specjalnych cenach 5 i 10 zł dla osób z niepełnosprawnościami. Na specjalne pakiety cenowe mogą też liczyć szkoły, kluby sportowe oraz firmy zainteresowane zakupem biletów grupowych. Sprzedaż prowadzona jest w serwisie eBilet.pl (LINK https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/bogdanka-volley-cup/)

– Chcemy, by ten turniej był wielkim świętem Lubelszczyzny, Lublina, lubelskiej siatkówki i naszego znakomitego patrona Tomasza Wójtowicza. Będziemy mieli okazję poznać zespoły z czterech różnych kultur gry w siatkówkę, a to z pewnością przyczyni się do zapełnienia hali, na czym bardzo nam zależy. Zrobimy wszystko, by w dniach 17-18 września, w Lublinie odbyło się prawdziwe, międzynarodowe święto siatkówki – mówi Jakub Czaban, prezes Fundacji Rozwoju Lubelskiej Siatkówki im. Tomasza Wójtowicza.

Z pewnością obsada turnieju w hali Globus im. Tomasza Wójtowicza jest bardzo godna, bo zagrają w nim zespoły, które mają spore ambicje – LUK Lublin przed obecnym sezonem poważnie się wzmocnił, Berlin Recycling Volleys to jeden z najlepszych zespołów w historii Niemiec, prowadzona przez słynnego Radostina Stojczewa dziewiąta w ubiegłym sezonie w lidze włoskiej drużyna WithU Verona Volley w tym chce bić się o czołowe miejsca, a Barkom-Każany Lwów jest u progu swojego pierwszego w historii sezonu w polskiej PlusLidze.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments