W najbliższy weekend (14 i 15 grudnia) w galerii Skende Lublin najmłodsi będą budować wyjątkową, bo całą z klocków Lego, choinkę oraz ozdoby, które na niej zawisną. Początek wydarzenia o godzinie 11.

Choinka, która pojawi się w centrum handlowym będzie najwyższą w całej Europie Środkowej. Najmłodsi będą mogli wykonać oryginalne bombki oraz śnieżynki, którymi później samodzielnie ją ozdobią. Animatorzy również pomogą powiesić pracę tak, aby każda była dobrze widoczna na drzewku. Jak choinka będzie już gotowa zostaną zapalone na niej światełka. Strefa z klockami zostanie podzielona na kilka stref, przez co wydarzenie będzie odpowiednie dla wszystkich, nie zależnie od wieku.

Oprócz kilkumetrowych trójwymiarowych figur na uczestników będą czekać liczne konkursy z nagrodami oraz baseny z klockami dla tych najmłodszych. W tej strefie każdy chętny będzie mógł nauczyć się konstruować oraz rozwijać swoją wyobraźnię.

Na dzieci w wieku od 1,5 roku do 5 lat będą czekać klocki Duplo, czyli te duże odpowiednie dla maluchów. To właśnie oni będą nimi budować swoje pierwsze budowle. Animatorzy pokażą również ćwiczenia, podczas których dzieci nauczą się cyferek i literek oraz będą mogli poćwiczyć koordynację ruchową. Dodatkowo, obok tej strefy będzie można wziąć udział we wspólnym budowaniu świątecznych figur 3D z klocków. Powstanie między innymi trzymetrowy Mikołaj, do budowy którego użyć trzeba będzie ponad 30 tysięcy klocków.

W oba dni budować z klocków możecie od 11 do 19. Wstęp i udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Oryginalna choinka w SKENDE zostanie z nami do początku stycznia 2020 r.

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments