W niedzielę (14 lutego) w Centrum Kultury w Lublinie odbyły się Walentynki dla Ninki. To charytatywne wydarzenie, podczas którego odbyła się licytacja przedmiotów podarowanych m.in. przez znanych i lubianych artystów i sportowców. Dochód z aukcji trafi na zakup leku dla chorej dziewczynki.

Aukcję na rzecz dziewczynki poprowadzili: aktorka Katarzyna Bujakiewicz i Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru. Ninkę wsparli też inni artyści oraz sportowcy i samorządowcy, jak: Natasza Urbańska, Anna Maria Sieklucka, Wojtek Cugowski, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Piotr Tomala, kabaret Smile, aktor Rafał Cieszyński z żoną Alżbetą Lenską, Łukasz Jemioła, czy Skubas.

– Dobro wraca. Niech ta myśl przyświeca tej akcji. Warto pomyśleć o drugim człowieku, mimo że każdy z nas jest skupiony na swoich sprawach – uważa Natasza Urbańska, aktorka i wokalistka. – Staram się często brać udział w akcjach charytatywnych, bo wiem, że udział w nich osób medialnych zwiększa ich zasięg.

Podczas aukcji można było wylicytować m.in. trening tenisa ziemnego i trening golfa z kabaretem Smile, piłkę z autografem Jerzego Dudka, rakietę tenisową z autografem Igi Świątek, jak i kamień z góry K2. Licytować przedmioty można nie tylko podczas akcji. Na Facebooku cały czas działa grupa Nineczka Kropeczka SMA – Licytacje.

Nina Słupska z Lublina cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba genetyczna, która nieleczona prowadzi do niepełnosprawności. Dziewczynka potrzebuje najdroższego leku świata. Jej rodzice nie ustają w staraniach, by zdobyć 9 mln zł, bo taki jest jego koszt. Wspierają ich znani i lubiani artyści z Lublina, ale i całej Polski.

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments