To już ostatni weekend wakacji. Warto go spędzić poza domem, zwłaszcza że atrakcji przez najbliższe dni nie zabraknie. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych weekendowych imprez.

Festyn na Czechowie

W sobotę, 31 sierpnia, w godz. 11-15 na placu obok sklepu Biedronka na osiedlu im. M. Karłowicza odbędzie się Festyn Integracyjny. Po raz pierwszy na Czechowie zobaczymy pokaz zapasów koreańskich. Będzie też możliwość uczestnictwa w treningu. Dodatkowo odbędzie się recital Magdaleny Bohonko, warsztaty tworzenia maskotek, warsztaty szablonu, zabawy teatralne, prezentacja lalek w wykonaniu Teatru Kto Tam, Festiwal Młodych Talentów, zabawy i animacje. Wydarzeniu towarzyszyć będą specjalne atrakcje: zjeżdżalnie, zamek do skakania, plac zabaw, zabawy ze szczudlarzem i wiele innych.

Wernisaż wystawy rysunków

W sobotę (31 sierpnia) o godz. 18 w Galerii Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8, Lublin) odbędzie się wernisaż wystawy rysunków Macieja Bieniasza. Na wystawie zostaną zaprezentowane zarówno starsze, jak i najnowsze, wcześniej niepublikowane prace artysty. Będzie można zobaczyć m.in. rysunki ilustracyjne wykonane w technice lawowanej tempery z cyklu „Mistrz i Małgorzata”, inspirowane powieścią Bułhakowa, nad którymi artysta pracował przez ponad 20 lat. Wystawę można oglądać do 1 października. Wstęp wolny.

ĆwiczyMy na pumptrucku! 

W piątek (30 sierpnia) w godzinach 16-19 w Skende odbędą się bezpłatne warsztaty, na których zarówno starsi, jak i młodsi uczestnicy będą mogli nauczyć się tricków na hulajnodze. Warsztaty poprowadzą Bartek Oskroba i Karol Janeczko.

Weekendowe spacery z przewodnikiem

W sobotę od godz. 11, a w niedzielę od godz. 12, będziemy mieli okazję poznać lubelskie Stare Miasto. O centrum Lublina opowie przewodnik PTTK. Tematem spotkania będą Tajemnice i legendy Starego Miasta. Bilety ulgowe kosztują 10 zł, a normalne 15 zł. Spotkanie rozpocznie się w kamienicy Rynek 8.

Zlot Foodtrucków

W sobotę i niedzielę (31.08-1.09) na lubelski plac Zamkowy zjadą najlepsze foodtrucki ze smakami całego świata. Foodtruckom będzie towarzyszyć Wyzwanie Smaku Pepsi. Dodatkowo, w sobotę od godz. 14 do 18 będziecie mogli spotkać znanych ambasadorów Stołu Pepsi – Larę Gessler oraz Jakoba Kosela , którzy specjalne z tej okazji przygotowali dla Was swoje dania.

Lubelski Festiwal Kultury Piwnej

Lubelski Festiwal Kultury Piwnej i towarzyszące mu wydarzenia to nowa inicjatywa na terenie Browaru Perła. W weekend na uczestników na terenie klubu Radość czeka hala biesiadna, w której będzie można skosztować specjalnie uwarzonego na tę okazję piwa. Nie zabraknie również klimatycznej muzyki na żywo oraz przekąsek typowych dla kuchni polskiej, czeskiej i niemieckiej. Start w sobotę o godz. 12.

Finał Centralnego Placu Zabaw

Warsztaty, koncerty, animacje i eksperymenty – takie atrakcje czekały na nas w ramach Centralnego Placu Zabaw w Centrum Kultury. Finał już w sobotę, 31 sierpnia. Czeka nas weekend z planszówkami. Organizatorzy przygotowali wypożyczalnie z ponad 200 tytułami, prezentacje gier i turniej Jengi. Nie zabraknie też kącika z ciastoliną dla najmłodszych. Poza zabawami na scenie Wirydarza wystąpi VSHOOD, Hubert Tas J-Groove, Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Spacer po Ogrodzie Botanicznym

Przed nami kolejny spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Botanicznym UMCS. Tematem przewodnim będą “Symbiozy porostowe – jak one działają? O różnorodności świata porostów”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (1 września) o godz. 11. Spacer potrwa około 2 godz.

Festyn Rodzinny na Dziesiątej

Z okazji zakończenia wakacji w niedzielę, o godz. 12, przy pawilonach handlowych (ul. Zbigniewa Herberta 14) odbędzie się Festyn Rodzinny. W programie znalazły się animacje dla dzieci, malowanie buzi, występy tancerzy Infinitum Studio, wata cukrowa, dmuchany zamek. Wstęp jest bezpłatny.

A w regionie…

Kazimierskie Winobranie 2019

To już 4 edycja imprezy winiarskiej, podczas której będzie można degustować i kupować wina z regionu Małopolskiego Przełomu Wisły, jak również skosztować dań regionalnych, które idealnie pasują do naszych win. Wszystko to w pełnym uroku miejscu, jakim jest kazimierski zamek z szeroka perspektywą na miasteczko i przełom Wisły, przy muzyce na żywo. Wystąpią Kwartet Macieja Strzelczyka i zespół „Smile Trio Blues”. Start w sobotę, 31 sierpnia o godz. 11.

Pokazy fontanny

W ten weekend zobaczymy ostatnie w tym miesiącu pokazy fontanny multimedialnej na placu Litewskim. W piątek (30 sierpnia) będą to Unia Narodów i Sen o mieście, a w sobotę (31 sierpnia) – Unia Narodów i Anioły Lubelskie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments