W ten weekend miastem zawładną koronkowe motywy, tradycyjne bibeloty i wycieczki po naszej kulturze. W piątek (17 sierpnia) zaczyna się Jarmark Jagielloński. Jednak to nie jedyna z lubelskich weekendowych atrakcji. Przygotowaliśmy dla was zestawienie najciekawszych piątkowych, sobotnich i niedzielnych imprez.

Jarmark Jagielloński

Wspomniany już Jarmark Jagielloński zaczyna się w piątek (17 sierpnia) na Starym Mieście i potrwa do niedzieli. Czeka nas wiele atrakcji związanych z odkrywaniem regionalnej kultury i tradycji. Będą warsztaty, koncerty, pokazy, potańcówki i zabawy dla najmłodszych. Uczestnicy będą mieli okazję posłuchać tradycyjnej muzyki i do niej tańczyć. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu jest koronka. Jarmark potrwa do 19 sierpnia.

Koncert Re:Tradycja

W ramach jarmarku odbędzie się też koncert Re:Tradycja. W piątek (17 sierpnia) o godz. 19.30 na dziedzińcu zamkowym wystąpią m.in. Paulina Przybysz, Natalia Kukulska i Wojtek Mazolewski.

Pokazy fontanny

Jak co weekend zapraszamy na pokazy fontanny multimedialnej na placu Litewskim. W piątek (17 sierpnia) będzie okazja zobaczyć pokaz „Anioły lubelskie”, w sobotę (18 sierpnia) „Anioły lubelskie” i „Sen o mieście”, a w niedzielę (19 sierpnia)„Anioły lubelskie” i „Historię placu Litewskiego na wesoło”. Prezentacje zaczynają się o godz. 21.

 

Kino Perła

Plenerowe Kino Perła zaprasza na seanse pod gołym niebem. W piątek (17 sierpnia) zobaczymy film „Autopsja Jane Doe”. Amerykański horror, w którym koroner wraz z synem, podczas rutynowych badań, natrafią na ślady rytualnych obrzędów. W sobotę (18 sierpnia) będzie okazja obejrzeć „Kebab i horoskop”. Żeby ratować sklep z dywanami przed upadłością właściciel postanawia zatrudnić specjalistów od marketingu. Na ogłoszenie odpowiada dwóch oszustów. Ich plan odmienia życie filmy i jej pracowników. Niedziela (19 sierpnia) minie pod znakiem komedii romantycznej „Do zakochania jeden krok”. Kino prosto z Wielkiej Brytanii o rozwódce, która znajduje wśród znajomych siostry nową miłość.

Wystawa w skansenie

W niedzielę (19 sierpnia) w Muzeum Wsi Lubelskiej zobaczymy wystawę „Rośliny owadożerne”. Organizatorzy poza prezentacja i możliwością zakupu roślinek gwarantują również porady dotyczące hodowli. Zobaczcie jak skutecznie walczyć z muchami, muszkami owocówkami i komarami. Zobaczycie też Tillandsie czyli niesamowite rośliny bez korzeni. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.

Most Kultury

W piątek (17 sierpnia) na Moście Kultury o godz. 16 będą „Otwarte warsztaty szachowe”. W sobotę (18 sierpnia) na Moście Kultury o godz. 11.30 warsztaty sztuki dla dzieci „Sztuka w pralce”, a o 12.30 warsztaty kulinarne „Gotowanie na dywanie”. W niedzielę (19 sierpnia) o godz. 16 jest okazja wybrać się na warsztaty komiksowe.

Planszówki w Centrum Kultury

Centrum Kultury proponuje w sobotę (18 sierpnia) o godz. 12 na Centralnym Placu Zabaw rodzinne zabawy z grami planszowymi w roli głównej, o godz. 14 „Sztukmistrze z Lublina”, czyli warsztaty kuglarskie dla najmłodszych, o godz. 15 artystyczne warsztaty „A może mozaika?”. W niedzielę (19 sierpnia) o godz. 15 na Centralnym Placu Zabaw odbędą się „Okruchy wspomnień” czyli spotkanie wokół starych fotografii.

Festiwal Fresków

W niedzielę (19 sierpnia) o godz. 17 z okazji Festiwalu Fresków rozpocznie się koncert Cavt tanem w Kaplicy Trójcy Świętej. Wstęp jest wolny, jednak obowiązuje rezerwacja miejsc.

Dożynki dworskie

W niedzielę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się dożynki dworskie. Uroczystość rozpocznie o godz. 14 msza święta w drewnianym kościele z Matczyna. Po mszy barwny korowód dożynkowy przejdzie przez muzealne miasteczko i wieś Wyżyny Lubelskiej pod dwór z Żyrzyna. Na ganku dworu zaprezentowane zostaną elementy obrzędu dożynkowego. Wydarzenie ubarwią występy zespołów ludowych z różnych stron świata.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments