Zbliżający się weekend zapowiada się atrakcyjnie. Czeka nas wiele koncertów, spektakli i akcji prozdrowotnych.

Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Już w piątek (16 listopada) w Centrum Kultury w Lublinie rusza 22. edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca. Przez 10 dni będziemy mieli okazję podziwiać artystów z całego świata, którzy za pomocą ruchu opowiedzą historie budzące wiele emocji. Zobaczymy spektakle o ludzkiej naturze i ekscytacji łowami, najsilniejszych emocjach drzemiących w człowieku, rytmikę, hip-hop, improwizacje oraz pokazy oparte na różnych technikach jogi. Artyści zaprezentują się na scenach Centrum Kultury i Centrum Spotkania Kultur.

Warszawski Lutosławski

W piątek (16 listopada) o godz. 18 w Pracowni Kultury Maki odbędzie się koncert, na którym usłyszymy retro melodie i zapomniane piosenki „Derwida”: walce, fokstroty, slowstepy i tanga. Dwugodzinny projekt muzyczny, w którym zaprezentują się Magda Navarrete i Piotr Steczek, zabierze lubelskich słuchaczy w podróż do „tamtych lat”. Bilety kosztują 20 zł.

Telewizja Kłamie

W piątek, 16 listopada o godz. 19 zacznie się na Uniwersytecie Przyrodniczym sztuka, która ukazuje całą prawdę o wpływie przekazów w telewizji na odbiorcę. Wystąpią Tamara Arciuch jako Małgosia Różenek, Bartek Opania jako Krzysztof Zniemiec, Adam Fidusiewicz jako Marcin Prochop oraz Bartek Kasprzykowski w roli Krzysztofa Wybisza. Autorem spektaklu jest Michał Paszczyk z kabaretu Paranienormalni. Bilety kosztują 85 zł.

Medytacje. Arcydzieła muzyki dawnej

W piątek (16 listopada) słyszymy też koncert w wykonaniu Chóru Filharmonii Lubelskiej, podczas którego artyści zaprezentują utwory z kręgu dawnej, wokalnej muzyki a cappella pod dyrekcją Dawida Jarząba. W repertuarze pojawią się W. Byrd, J. Gallus, G.G. Gorczycki, A. Lotti, G.P. da Palestrina, Wacław z Szamotuł, Th. Tallis, C.G. da Benosa, L.G. da Viadana, T.L. de Victoria i M. Zieleński. Koncert rozpocznie się o godzinie 19, a bilety można kupić w cenie od 20 do 30 zł.

Zaduszki jazzowe – Krzysztof Napiórkowski

W piątek (16 listopada) w Bazylice oo. Dominikanów w ramach 12. edycji Zaduszek Jazzowych wystąpi Krzysztof Napiórkowski. Podczas koncertu „Poeci Wolności” usłyszymy utwory o tematyce niepodległościowej i patriotycznej do tekstów Adama Mickiewicza, Zbigniewa Herberta, czy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, którzy w swojej twórczości odwoływali się do wolności i pamięci o Polce. Wstęp na koncert jest bezpłatny i rozpocznie się o godz. 19.30

RetroElectro

W sobotę (17 listopada) o godz. 18 usłyszymy w DDK Bronowice koncert łączący muzykę przedwojenną z nowoczesnymi brzmieniami. Marta Baum zaprezentuje dawne utwory w nowoczesnym stylu. Cały projekt muzyczny został stworzony z inspiracji muzyką lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

KAMP!

W sobotę (17 listopada) w klubie Dom Kultury wystąpi zespół KAMP! z okazji promocji swojego trzeciego krążka ukazując melodyjność i elektroniczne brzmienie. To oni są autorami remiksów dla Brodki i Dawida Podsiadło. Stworzyli też hymn Męskiego Grania 2017. Ich płyty „KAMP!” i „Orneta” spotkały się z dużym zainteresowaniem krytyków. Występowali na amerykańskich i brytyjskich festiwalach muzycznych i multimedialnych. Teraz przyjadą do Lublina. Koncert rozpocznie się o godz. 21. Bilety kosztują 35-40 zł.

Zaduszki z Prusem

W sobotę (17 listopada) odbędzie się spacer po cmentarzu przy ul. Lipowej, podczas którego uczestnicy będą podążać śladami Bolesława Prusa i wspominać osoby związane z nim rodzinnie, towarzysko i literacko. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11 przed głównym wejściem na cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Lipowej.

Rewia „Zwierzaki z Zagrody”

Targi Lublin zapraszają w weekend (17 i 18 listopada) na wystawę zwierząt hodowlanych. Wśród nich zobaczymy rozbrykane koziołki, niesforne kury i krowę Milkę. Pojawi się też osiołek Wiola, konie razy huculskiej i kuce felińskie. Hala targowa zmieni się w prawdziwą wiejską zagrodę. Podczas wystawy będzie można swoich sił w zawodach w dojeniu sztucznej krowy, wziąć udział w prezentacji blisko 50 ras ptactwa ozdobnego i gołębi oraz Pierwszej Klubowej Wystawie Królików Nowozelandzkich. Bilety kosztują 8-10 zł. Na wystawę można wejść w sobotę i niedzielę od godziny 10. Organizatorzy przewidzieli atrakcje dla dzieci.

Skonsultuj się z Farmaceutą oraz Zdrowie pod kontrolą

To dwie akcje organizowane przez PTSF, PTSS oraz IFMSA-Poland, czyli studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W weekend w CH Olimp będziemy mogli uczestniczyć w ogólnopolskiej akcji podstawowych badań medycznych, a studenci medycyny i farmaceuci przeprowadzą analizę otrzymanych wyników. Akcja potrwa od godz. 11 do 17.

Monodram w CSK

Spektakl będzie odgrywany przez cały weekend (17 i 18 listopada) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie o godz. 19. Zobaczymy monodram Przemysława Stippy w reżyserii Artura Tyszkiewicza, który opowie o tym, jak wiele rzeczy dzieje się wokół nas w tym samym czasie. W tej samej chwili myślimy, wykonujemy kilka czynności, jesteśmy częścią grup społecznych. Bohater spektaklu rozłoży na scenie swoje życie na czynniki pierwsze i spróbuje odpowiedzieć na pytania: Kim jestem? Czy mój mózg, moja ręka, moje oko to też ja? Jak mam postrzegać świat? Jak rozumieć w nim siebie? Jak czerpać z niego więcej?

Wernisaż Ślubny

Klimatyczne wnętrze, zakochani narzeczeni i profesjonaliści ze świata mody ślubnej. To właśnie czeka nas w niedzielę (18 listopada) w Jastkowie. Jest to już druga edycja wydarzenia na terenie Lubelszczyzny. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku w Kazimierzu Dolnym, a odwiedziły ją setki par szukających pomocy w organizacji tego wyjątkowego dnia. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 w hotelu In Between. Na zainteresowanych czekają wystawy produktów i usług przedsiębiorców ślubnych oraz pokaz mody ślubnej i pokaz bielizny. Odbędzie się też recital, degustacje i konkursy. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Bieg o Złotą Dynię

W niedzielę (18 listopada) o godz. 11 wystartuje 3. edycja Charytatywnego Biegu o Złotą Dynię. Tym razem zbiórka sfinansuje rehabilitację Dawidka. 5-kilometrowa trasa przebiegać będzie przez ścieżki biegowe w lubelskim Wąwozie Rury.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments