Najbliższy weekend będziemy żyć w mieście jedną z największych kulinarnych imprez w Polsce. Trwa Europejski Festiwal Smaku. Poza kuchnią nie zabraknie świetnych koncertów zarówno w centrum miasta, jak i na Arenie Lublin. Wybierzcie się też na ciekawe wystawy i zabawy dla dzieci.

Europejski Festiwal Smaku 2019

Trwa 11. Europejski Festiwal Smaku. Wybierzcie się na warsztaty i pokazy gotowania na placu Po Farze, spotkania z wyjątkowymi osobami, pokazy mody z wielkimi polskimi gwiazdami i koncerty z gwiazdami. Kupcie wyjątkowe produkty prosto od dostawców na Jarmarku Inspiracji. Zobaczcie co organizatorki Strefy Wege proponują na warsztatach i bawcie się na koncercie Lorien, Pawła Małaszyńskiego i Cochise, a także Natalii Majczak i Pablopavo.

Program 

Pop Arena – 80’s Festival

W sobotę (7 września) o godzinie 19 na scenie Areny Lublin pojawią się największe gwiazdy tej dekady: Thomas Anders & Modern Talking Band, Sandra, Fancy, C.C.Catch, Savage iJoy. Na lubelskim stadionie będzie można usłyszeć wszystkie największe hity tych artystów, które królowały na szczytach list przebojów w latach 80. ubiegłego wieku.

FOTO Lubelskie

Do niedzieli, 8 września, możemy wybrać się do Centrum Spotkania Kultur na wystawę fotografii „FOTO Lubelskie”. Fotografie ukazują swoiste perełki Lubelszczyzny: miejsca i obiekty architektoniczne oraz dokumentują niezwykłe chwile, obyczaje, obrzędy, wydarzenia; pokazują różnorodność i wielokulturowość województwa lubelskiego.

Festiwal Holi

W niedzielę (8 września) o godz. 14 na Słonecznym Wrotkowie w Lublinie kolorowe proszki holi powędrują w górę. To znak, że czeka nas kolejna edycja Festiwalu Kolorów. Oryginalne proszki holi w wielu barwach, DJ i wyrzuty kolorów – między innymi o takie atrakcje zadbali organizatorzy kolejnej edycji kolorowego festiwalu. Poza tym będziecie mieć okazję na spróbowanie kolorowej waty cukrowej i posmakować zimnej granity.

Spotkania Pasjonatów Tańca w Powietrzu

W sobotę (7 września) o godzinie 15 w w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim spotkają się pasjonaci i instruktorzy tańca w powietrzu. Będzie to okazja na wymianę doświadczeń między uczestnikami warsztatów, nawiązanie kontaktów i prezentacje swoich umiejętności.

Angry Birds 2 nadlatują!

Galeria Olimp zaprasza w sobotę (7 września). Tego dnia w godz. 11-18 czekać będzie wiele atrakcji, zabaw, konkursów oraz bohaterowie filmu ANGRY BIRDS2! Pojawi się kolorowa wyspa Angry Birds, czyli przestrzeń do zabaw, konkursów, zdjęci i spotkań z bohaterami filmu, Wielka proca Angry Birds, gra typu ARCADE SEGA GAMES i słynna gra Angry Birds, w którą dzieci zagrają na dużych ekranach.

5 na start!

W niedzielę (8 września) biegacze pojawią się na bieżni lubelskiego stadionu lekkoatletycznego. Kibicować im będziemy mogli w ramach wydarzenia: 5 na start! Początek biegu o godzinie 12.30. Uczestnicy przebiegną dystans pięciu tysięcy metrów. Rywalizacja odbędzie się w seriach po około dwadzieścia pięć osób.

Jarmark Dożynkowy Chleba i Zbóż

Prawdziwe święto wsi w mieście odbędzie się już w najbliższą w sobotę, 7 września. Jarmark Dożynkowy Chleba i Zbóż będzie jednym z czterech miejskich wydarzeń z serii spotkań związanych uroczystościami i świętowaniem Dożynkowego Jarmarku Lubelskiego – „Dożynki w mieście – dożynkowy Jarmark Lubelski“. Pierwsze ze spotkań odbędzie się w historycznej Hali Lubelskiej po Fabryce Wag, mieszczącej się przy ulicy Lubartowskiej 77 i rozpocznie się o godz. 8. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji oraz warsztatów dla całych rodzin.

A w regionie…

Dożynki w Radawcu

W niedzielę, 8 września, w Radawcu odbędą się dożynki wojewódzkie. Wśród wielu atrakcji znajdą się koncerty gwiazd, konkursy oraz malowniczy korowód dożynkowy. Początek wydarzenia o godzinie 10.30. Czekają nas koncerty gwiazd. Na scenie wystąpi wokalistka Natalia Szroeder, zespół Feel oraz gwiazdy disco polo – Power Play. O godzinie 17, przed częścią muzyczną rozbawi nas swoim występem kabaret Łowcy.B.

Program dożynek

I Edycja Wyspa Wisła Rap Festival

Już w weekend (6-7.09) w Wyspa Wisła w Stężycy odbędzie się wydarzenie zrzeszające miłośników gatunku muzycznego jakim jest rap. W piątek rozpocznie się się I edycja Wyspa Wisła Rap Festival. Spotkają się najwięksi fani rapu wraz z czołówką polskiego hip-hopu.

Na scenie Wyspa Wisła wystąpią O.S.T.R., Kękę, Donguralesko, TEDE, Tymek, Smolasty, Kali, HEMP GRU, ZEUS, Swa Sławy oraz Młody M. Imprezę poprowadzi Nowak vel Nowaczyński oraz DJ Abdool.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o