Najbliższy weekend będziemy żyć w mieście jedną z największych kulinarnych imprez w Polsce. Trwa Europejski Festiwal Smaku. Poza kuchnią nie zabraknie świetnych koncertów zarówno w centrum miasta, jak i na Arenie Lublin. Wybierzcie się też na ciekawe wystawy i zabawy dla dzieci.

Europejski Festiwal Smaku 2019

Trwa 11. Europejski Festiwal Smaku. Wybierzcie się na warsztaty i pokazy gotowania na placu Po Farze, spotkania z wyjątkowymi osobami, pokazy mody z wielkimi polskimi gwiazdami i koncerty z gwiazdami. Kupcie wyjątkowe produkty prosto od dostawców na Jarmarku Inspiracji. Zobaczcie co organizatorki Strefy Wege proponują na warsztatach i bawcie się na koncercie Lorien, Pawła Małaszyńskiego i Cochise, a także Natalii Majczak i Pablopavo.

Program 

Pop Arena – 80’s Festival

W sobotę (7 września) o godzinie 19 na scenie Areny Lublin pojawią się największe gwiazdy tej dekady: Thomas Anders & Modern Talking Band, Sandra, Fancy, C.C.Catch, Savage iJoy. Na lubelskim stadionie będzie można usłyszeć wszystkie największe hity tych artystów, które królowały na szczytach list przebojów w latach 80. ubiegłego wieku.

FOTO Lubelskie

Do niedzieli, 8 września, możemy wybrać się do Centrum Spotkania Kultur na wystawę fotografii „FOTO Lubelskie”. Fotografie ukazują swoiste perełki Lubelszczyzny: miejsca i obiekty architektoniczne oraz dokumentują niezwykłe chwile, obyczaje, obrzędy, wydarzenia; pokazują różnorodność i wielokulturowość województwa lubelskiego.

Festiwal Holi

W niedzielę (8 września) o godz. 14 na Słonecznym Wrotkowie w Lublinie kolorowe proszki holi powędrują w górę. To znak, że czeka nas kolejna edycja Festiwalu Kolorów. Oryginalne proszki holi w wielu barwach, DJ i wyrzuty kolorów – między innymi o takie atrakcje zadbali organizatorzy kolejnej edycji kolorowego festiwalu. Poza tym będziecie mieć okazję na spróbowanie kolorowej waty cukrowej i posmakować zimnej granity.

Spotkania Pasjonatów Tańca w Powietrzu

W sobotę (7 września) o godzinie 15 w w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim spotkają się pasjonaci i instruktorzy tańca w powietrzu. Będzie to okazja na wymianę doświadczeń między uczestnikami warsztatów, nawiązanie kontaktów i prezentacje swoich umiejętności.

Angry Birds 2 nadlatują!

Galeria Olimp zaprasza w sobotę (7 września). Tego dnia w godz. 11-18 czekać będzie wiele atrakcji, zabaw, konkursów oraz bohaterowie filmu ANGRY BIRDS2! Pojawi się kolorowa wyspa Angry Birds, czyli przestrzeń do zabaw, konkursów, zdjęci i spotkań z bohaterami filmu, Wielka proca Angry Birds, gra typu ARCADE SEGA GAMES i słynna gra Angry Birds, w którą dzieci zagrają na dużych ekranach.

5 na start!

W niedzielę (8 września) biegacze pojawią się na bieżni lubelskiego stadionu lekkoatletycznego. Kibicować im będziemy mogli w ramach wydarzenia: 5 na start! Początek biegu o godzinie 12.30. Uczestnicy przebiegną dystans pięciu tysięcy metrów. Rywalizacja odbędzie się w seriach po około dwadzieścia pięć osób.

Jarmark Dożynkowy Chleba i Zbóż

Prawdziwe święto wsi w mieście odbędzie się już w najbliższą w sobotę, 7 września. Jarmark Dożynkowy Chleba i Zbóż będzie jednym z czterech miejskich wydarzeń z serii spotkań związanych uroczystościami i świętowaniem Dożynkowego Jarmarku Lubelskiego – „Dożynki w mieście – dożynkowy Jarmark Lubelski“. Pierwsze ze spotkań odbędzie się w historycznej Hali Lubelskiej po Fabryce Wag, mieszczącej się przy ulicy Lubartowskiej 77 i rozpocznie się o godz. 8. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji oraz warsztatów dla całych rodzin.

A w regionie…

Dożynki w Radawcu

W niedzielę, 8 września, w Radawcu odbędą się dożynki wojewódzkie. Wśród wielu atrakcji znajdą się koncerty gwiazd, konkursy oraz malowniczy korowód dożynkowy. Początek wydarzenia o godzinie 10.30. Czekają nas koncerty gwiazd. Na scenie wystąpi wokalistka Natalia Szroeder, zespół Feel oraz gwiazdy disco polo – Power Play. O godzinie 17, przed częścią muzyczną rozbawi nas swoim występem kabaret Łowcy.B.

Program dożynek

I Edycja Wyspa Wisła Rap Festival

Już w weekend (6-7.09) w Wyspa Wisła w Stężycy odbędzie się wydarzenie zrzeszające miłośników gatunku muzycznego jakim jest rap. W piątek rozpocznie się się I edycja Wyspa Wisła Rap Festival. Spotkają się najwięksi fani rapu wraz z czołówką polskiego hip-hopu.

Na scenie Wyspa Wisła wystąpią O.S.T.R., Kękę, Donguralesko, TEDE, Tymek, Smolasty, Kali, HEMP GRU, ZEUS, Swa Sławy oraz Młody M. Imprezę poprowadzi Nowak vel Nowaczyński oraz DJ Abdool.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments