Będą spotkania autorskie, filmowe i teatralne premiery, a także liczne wystawy. Sprawdźcie, co warto zobaczyć od piątku (12 listopada) do niedzieli (14 listopada) w Lublinie.

Kino CSK

Centrum Spotkania Kultur zaprasza do swojego kina. Od piątku (12 listopada) do niedzieli (14 listopada) będzie można zobaczyć między innymi najnowsze premiery. Bilety do kina możecie nabyć w kasie CSK w cenie 15 zł (bilet normalny) i 12 zł (bilet ulgowy).

Repertuar

Piątek (12 listopada), godz. 18:00 – Wszystkie nasze strachy

Piątek (12 listopada), godz. 20:00 – Furia

Sobota (13 listopada), godz. 18:00 – Wszystkie nasze strachy

Sobota (13 listopada), godz. 20:00 – Furia

Niedziela (14 listopada), godz. 17:00 – Wszystkie nasze strachy

Niedziela (14 listopada), godz. 19:00 – Furia

Park Iluminacji 

Przez cały weekend możecie zobaczyć Park Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Główną atrakcją jest „Botaniczna Podróż”, czyli multimedialny spacer wśród pięknych drzew i krzewów Ogrodu, dzięki któremu odbędziemy prawdziwą „botaniczną podróż” dookoła świata. Poznając drzewa i krzewy różnych kontynentów, będzie można równocześnie odkrywać kolejne krainy wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi.

Wstęp do Parku od godziny 16:40. Od piątku do niedzieli za bilet normalny zapłacicie 26 zł, ulgowy 23 zł, a rodzinny 89 zł.

Galeria Saska

Do 9 stycznia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego możemy zobaczyć wystawę twórczości Piotra Młodożeńca. Wystawa prezentuje twórczość artysty, który jest również grafikiem, malarzem, rysownikiem, projektantem, autorem filmów animowanych, ilustracji książkowych i prasowych.

Made in Jazz

Przez cały weekend w CSK można zobaczyć wystawę Agnieszki Sobczyńskiej. Made in Jazz! to wystawa plakatów przedstawiających wybitnych twórców polskiej sceny jazzowej oraz wschodzące gwiazdy. Wystawa jest częścią cyklu ,,Cały ten jazz!’’, który nieprzerwanie powstaje już dziewiąty rok i jest pierwszą tak obszerną próbą pokazania portretów artystów aktywnie działających na polskiej scenie jazzowej. W tym cyklu powstało już ponad 166 plakatów i wciąż rodzą się nowe pomysły na ich rozbrzmiewanie. Wstęp wolny.

Klisze Trzech Portrecistek

„Klisze Trzech Portrecistek” to wystawa Marcina Sudzińskiego dostępna bezpłatnie w Galerii Wystaw Czasowych w CSK. To już ostatni moment żeby zobaczyć prace lubelskiego fotografa, bo wystawa czynna jest tylko do środy (17 listopada).

Wystawa prezentuje dorobek trzech lubelskich portrecistek: Stanisławy Siurawskiej (1915-2007), Jadwigi Cichockiej (1937-2019) i Renaty Sarnowskiej (ur. 1959), który pomimo rozwoju fotografii cyfrowej nie odszedł w niepamięć. Marcin Sudziński odnalazł i skompletował na przestrzeni lat 2010-2015 dokumentację fotograficzną stworzoną przez trzy lubelskie fotografki.

Wystawę można zwiedzić od piątku do niedzieli od godziny 12 do 18.

Jarmark na Lubartowskiej 77

W sobotę (13 listopada) na Lubartowskiej 77 możecie wziąć udział w tradycyjnym jarmarku. Wystawcy będą oferować sezonowe przetwory, owoce, jak i warzywa, a także rękodzieło. Początek o godzinie 9.

Premiera w Teatrze Osterwy

W sobotę (13 listopada) o godzinie 19:30 i w niedzielę (14 listopada) o godzinie 19 w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie popremierowo będzie można zobaczyć spektakl „Damy kameliowej 1948”. Premiera widowiska odbędzie się w piątek (12 listopada) o godzinie 19. Bilety można nabyć na stronie internetowej teatru oraz w kasie od 100 zł.

„Dama kameliowa” Aleksandra Dumasa syna to jeden z najsłynniejszych melodramatów światowej literatury. Ta historia miłości między kurtyzaną a młodzieńcem z „dobrego domu”, zdobyła niewyobrażalną wręcz popularność. Jej niezliczone adaptacje i przeróbki na stałe zagościły na scenach teatrów, oper, czy kin.

Teatr Muzyczny w Lublinie

W sobotę (13 listopada) i w niedzielę (14 listopada) w Teatrze Muzycznym w Lublinie będziemy mogli zobaczyć spektakl „Czajkowski. Taniec miłości”. Spektakl będzie grany pierwszego dnia o godzinie 18, a w niedzielę o godzinie 17. Bilety można nabyć w cenie od 50 do 70 zł w kasie Teatru.

Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik

W sobotę (13 listopada) w Restauracji Trybunalska City Pub zorganizowane zostanie spotkanie autorskie z aktorką Joanną Brodzik, która wydała książkę „Umami. Opowieści i przepisy”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.

„Umami. Opowieści i przepisy” to mądra i dowcipna opowieść kulinarna przeplatana sprawdzonymi przepisami zarówno na doskonałe potrawy kuchni tradycyjnej, jak i na egzotyczne dania z różnych zakątków świata. Aktorka, zdradza między innymi recepturę na schab z jałowce, rosół ratunkowy dobry na wszystko, kleftiko pachnące Cyprem, tadżin z makreli, czy przepyszny tort Jadziny.

Autorka nauczy, jak odnajdywać przyjemność w dotykaniu chrupiącej skórki chleba i kontemplowaniu koloru jadalnych kwiatów. Doradzi, jak nie marnować jedzenia, kiedy warto zacząć przygotowywać noworoczny bigos i czym zastąpić cukier w diecie.

Spotkanie poprowadzi Paulina Superczyńska, dziennikarka związana z Polskim Radiem Lublin. Wstęp wolny.

Teatr Andersena w Lublinie

W sobotę (13 listopada) w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie najmłodsza publiczność może zobaczyć spektakl „Słowik i Babka Natura”. Początek wydarzenia o godzinie 16.

Spektakl jest odpowiedni dla widzów od 5 roku życia. Czas jego trwania to 50 min. Tytułowy Słowik stanowi parafrazę baśni Andersena o tym samym tytule. Twórcy sięgnęli po klasyczną opowieść, by na jej podstawie zbudować zupełnie nową jednak utrzymaną w klasycznym duchu historię.

Bilety możecie nabyć w kasie teatru i na stronie Bilety24.pl w cenach 30, 35 i 42 zł.

Narodowy Koncert Listopadowy

Przed nami kolejny Narodowy Koncert Listopadowy. W sobotę (13 listopada) usłyszymy utwory Mozarta, Nikodemowicza, Szymanowskiego oraz Wieniawskiego. Tegoroczna edycja koncertu w całości odbędzie się w formule online. Początek o godzinie 19 w Trybunale Koronnym.

Transmisję na żywo można będzie obejrzeć na kanale YouTube Lublin Miasto Inspiracji oraz na profilu Facebook Lublin – Miasto Kultury. Podczas koncertu utwory Mozarta, Nikodemowicza, Szymanowskiego oraz Wieniawskiego wykonają Dominika Falger – skrzypce oraz Evgeni Sinaiski – fortepian. Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język migowy (PJM).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments