Kuratorium Oświaty w Lublinie nawiązało współpracę z I Wojskowym Szpitalem Klinicznym dotyczącą szczepień uczniów w wieku 16 i 17 lat uczęszczających do lubelskich szkół. W związku z tym w środę (26 maja) podpisano umowę.

– Nawiązujemy współpracę, która będzie służyła dzieciom, ale przede wszystkim młodzieży uczęszczającej do szkół w naszym województwie. Nasza współpraca dotyczy tego co w dzisiejszej dobie jest najważniejsze, czyli szczepień nastolatków – mówi Teresa Misiuk, lubelski kurator oświaty.

Podpisana umowa ma na celu nie tylko szczepienie nastolatków już zgłoszonych, ale także popularyzację szczepień wśród młodzieży i ich rodziców. – Chcemy dotrzeć z tą informacją do szerszego grona, bo zależy nam, aby była to świadoma decyzja. Chcemy dotrzeć zarówno do dyrektorów, uczniów, do rodziców i nauczycieli. Poprosiliśmy już dyrektorów szkół, aby tę informację przygotowaną przez szpital wysłali do wszystkich szkół i tak się stało – dodaje kurator.

– Szpital wojskowy obecnie prowadzi powszechny punkt szczepień na Icemanii. Zaszczepiona populacja to zdrowa populacja, w związku z czym chcemy zwiększyć dostępność szczepionek. Mamy wiele wolnych miejsc, które chcemy zapełnić i stąd apel do młodzieży, aby się szczepiła – zaznacza płk. Aleksander Michalski, komendant I Wojskowego Szpitala Klinicznego w Lublinie. – Zdrowa i zaszczepiona młodzież to młodzież, która może mieć fajne wakacje. Zaszczepione dzieci i młodzież to osoby, które mogą mieć dostępność do rozrywki i usług, z których niezaszczepione osoby nie będą mogły korzystać – dodaje.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments