Ponad sto prac przedstawiających Lublin w stylistyce lat 20 ubiegłego wieku możemy oglądać w Galerii Fotograficznej Radia Lublin do końca września. Wystawa „Memu Miastu” przedstawia wyjątkowe prace Roberta Pranagala.

– Pomysł na album był trochę pokłosiem mojej wystawy, która odbyła się w listopadzie 2018 roku. Zaprezentowałem wtedy 41 prac. Wystawa została bardzo dobrze przyjęta. Dlatego z marszu powstał wtedy ten projekt, żeby wystawie towarzyszył mały katalog. Na bazie tego powstał pomysł, żeby jednak wydać coś większego i zostało to wszystko rozbudowane do stu jeden prac – wyjaśnia fotograf i autor wystawy Robert Pranagal.

Robert Pranagal jest miłośnikiem eksperymentu fotograficznego oraz technik szlachetnych i alternatywnych. Jest autorem siedmiu wystaw indywidualnych oraz uczestnikiem kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Zdobywca medali, wyróżnień i nagród na międzynarodowych salonach fotografii. Jest również członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Został uhonorowany tytułem Wybitnego Artysty Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej, a także Medalem Za Zasługi dla Fotografii Polskiej w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości (1918–2018) oraz Medalem 700-Lecia Miasta Lublin.

Fot. Dominika Polonis

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments