Zwiedzanie historycznego Lublina z aplikacją AR

0
151

Jednym z głównych celów współpracy Łucka i Lublina w ramach projektu „Tajemnice dwóch wież” było rozszerzenie funkcjonalności aplikacji turystycznej „Turystyczny Lublin”, która promuje i ułatwia zwiedzanie miasta mieszkańcom i turystom. Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich aplikacja Turystyczny Lublin została wzbogacona o nowy szlak audio „Śladami tradycji mieszczańskich i praw miejskich”.

Aplikacja „Turystyczny Lublin” została opracowana po to, by ułatwić poznawanie ciekawych miejsc Lublina oraz szybko dostarczyć przydatnych informacji o bieżących wydarzeniach, ciekawostkach i odbywających się w mieście imprezach, koncertach oraz festiwalach. Aplikacja jest darmowym narzędziem, które posiada rozbudowaną bazę restauracji, muzeów, teatrów i sklepów. Dzięki wbudowanemu czytnikowi GPS zaprowadzi użytkowników do najciekawszych miejsc i pomoże odkryć perły lubelskiej architektury.

W ramach projektu „Tajemnice dwóch wież” powstał nowy szlak turystyczny, obejmujący historyczne miejsca na mapie Lublina, które na stałe wpisały się w historię miasta. Wśród nich turyści znajdą m.in. Wzgórze Zamkowe, Bramę Grodzką i Bramę Krakowską, Bazylikę oo. Dominikanów, Trybunał Koronny, Kamienicę Lubomelskich, Basztę Półokrągłą, Kościół i szpital św. Ducha i Archikatedrę Lubelską. Szlak turystyczny składa się z mapy prowadzącej do zabytków, opisów z historycznymi ciekawostkami, a także przewodnika audio, który przekaże słuchaczom najważniejsze informacje o odwiedzanym miejscu. Nagrania zostały wzbogacone o dźwięki w tle, które przybliżą klimat poszczególnych zabytków.

W aplikacji „Turystyczny Lublin” dotychczas zastosowano innowacyjną technologię rozszerzonej rzeczywistości, dzięki której turyści będą mogą zobaczyć zabytki, których już nie ma! Mowa o Kościele Farnym i Wieży Ciśnień, których wirtualne bryły 3D znalazły się w aplikacji „Turystyczny Lublin”. Odwiedzający miejsce dawnych zabytków, po zeskanowaniu kodu QR, za pomocą własnego telefonu obejrzą rekonstrukcję obu miejsc. Co więcej, Kościół Farny można zwiedzać także w środku.

Czytelna i prosta w obsłudze aplikacja „Turystyczny Lublin” jest do pobrania za darmo na telefony z systemem iOS oraz Android. Korzystanie z modułu AR aplikacji jest również bardzo intuicyjne. Wystarczy użyć mapy dostępnej w aplikacji, która doprowadzi Cię do obiektu, na miejscu zeskanować geometryczny symbol z tabliczki w pobliżu Placu Po Farze i Placu Wolności. Technologia AR pozwoli turystom zobaczyć na własne oczy to, czego dawno już nie ma.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments