Klienci banków odwiedzają placówki z różnych powodów, ale jednym z najpopularniejszych produktów, jakie oferują im instytucje, jest konto osobiste. Dlaczego warto mieć swój własny rachunek i jak znaleźć ten, który w pełni spełni oczekiwania? Oto poradnik!

Po co zakładać konto osobiste w banku?

Aby móc płacić kartą za zakupy w sklepach czy usługi w salonach fryzjerskich, u mechanika, w restauracji i wielu innych miejscach, należy mieć konto w banku. Tylko poprzez założenie ROR-u otrzymuje się plastik pozwalający na wykonywanie transakcji bezgotówkowych. Rachunek umożliwia bezpieczne przechowywanie wszystkich swoich pieniędzy i wygodne dysponowanie nimi.

Systemy bankowe zabezpieczają środki przed kradzieżą czy zgubieniem. W razie utraty karty można zawsze zablokować ją jako narzędzie płatnicze, ale nie traci się swoich pieniędzy. Gdy korzysta się z gotówki, istnieje większe ryzyko utraty zabezpieczenia finansowego.

Wraz z uruchomieniem konta osobistego uzyskuje się dostęp do nowoczesnej bankowości internetowej i mobilnej. Wiąże się to ze sposobnością śledzenia na bieżąco wszystkich wpływów i wydatków w historii rachunku. System grupuje także środki wydawane na konkretne cele, co pozwala oszacować, na czym dałoby się zaoszczędzić.

Jeśli ma się potrzebę pozyskania gotówki, to da się ją wyjąć z bankomatów zarówno sygnowanych logiem swojego banku, jak i innych. Konto osobiste pozwala na wykonywanie przelewów do dowolnych odbiorców, w tym także transakcji natychmiastowych, które od razu pojawiają się na rachunku drugiej osoby.

To właśnie na rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy pracodawcy najchętniej przelewają wynagrodzenie dla pracowników. Konto jest najlepszym sposobem na pozyskiwanie rent, emerytur i wszelkich innych świadczeń. Upraszcza przekazywanie pieniędzy i zdecydowanie je przyspiesza. Konto osobiste to zatem:

  • wygodna obsługa,
  • bezpieczeństwo,
  • kontrolowanie wydatków,
  • płatności bezgotówkowe.

Jak znaleźć atrakcyjną ofertę na ROR?

Aby ułatwić podjęcie decyzji osobom zastanawiającym się nad założeniem konta w banku, powstała strona internetowa https://zgarnijpremie.pl/ranking-kont-osobistych/. Znajduje się na niej ranking aktualnych ofert banków, który pozwala znaleźć rachunek intuicyjny w obsłudze i tani lub darmowy w użytkowaniu.

Zestawienie aktualizuje się tak, aby w każdym miesiącu prezentować użytkownikom bieżące propozycje placówek. Na samej górze znajdują się oferty sponsorowane, na które składają się loga banków i ich informacje o kluczowych zaletach, takich jak np. brak kosztów za prowadzenie ROR-u czy wysokość premii.

Tuż pod nimi widnieje lista opcji ułożona w kolejności determinowanej przez ustawienia systemu. Oznacza to, że na samej górze znajdują się najatrakcyjniejsze z perspektywy klienta oferty. Przy każdej propozycji strona wyświetla cztery kluczowe informacje: opłaty za prowadzenie konta i utrzymanie karty, koszt wypłaty z obcych bankomatów i wartość premii.

Jeśli jakaś oferta wyróżnia się czymś na tle innych, w rankingu odnotowuje się zielonym oznaczeniem tuż nad logiem. Może to być np. potencjalny zysk na oszczędnościach. Zestawienie to łatwy sposób na znalezienie korzystnej dla siebie opcji i rozpoczęcie procesu wnioskowania o ROR.

Rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę

Aspekty, jakie trzeba wziąć pod uwagę, gdy szuka się konta dla siebie, znajdują się w rankingu. Cena utrzymania ROR-u najczęściej wynosi 0 złotych lub widnieje w pewnym zakresie np. 0–6 złotych. Oznacza to, że koszty da się obejść, jeśli spełni się określone wymagania. Aby dowiedzieć się, jakie, należy kliknąć mały znak zapytania przy ofercie.

Do wymogów należą m.in.:

  • wydanie ustalonej ilości środków w miesiącu za pomocą karty,
  • uzyskanie wpływu o określonej wartości co najmniej raz w miesiącu,
  • korzystanie z przelewów na telefon.

Kolejna kwestia to opłaty za kartę. One również najczęściej wymagają spełnienia pewnych warunków. Najczęściej jest to wydawanie określonej sumy każdego miesiąca bezgotówkowo. Niekiedy na niższe lub zerowe koszty mogą liczyć osoby młode np. do 26. roku życia.

Warto też spojrzeć na koszty wypłat z obcych bankomatów. Zazwyczaj pobieranie gotówki z urządzeń bankowych odbywa się bez opłat, ale z maszyn innych placówek niekoniecznie. Niekiedy liczba użyć bez opłat bywa ograniczona np. do dwóch w miesiącu.

Nowi klienci banków mogą korzystać z bonusów oferowanych przez placówki. Te najczęściej są rozbite na kilka transz i przydziela się je za spełnienie kolejnych warunków. Może to być np. opłacanie rachunków za pomocą konta, wykonanie odpowiedniej liczby transakcji bezgotówkowych czy skorzystanie z programu poleceń.

W ten sposób da się pozyskać od placówek nawet kilkaset złotych w prezentach lub zwrotach. Niekiedy premie dotyczą również oprocentowania lokat, przez co klienci pozyskują jeszcze korzystniejsze warunki oferty. Co więcej, zestawienie pozwala od razu przejść do procesu rejestracyjnego.

Jak wygląda proces uruchamiania rachunku?

Uruchomienie konta w banku jest niezwykle proste i nie wymaga dostarczania żadnych skomplikowanych dokumentów. Można załatwić wszystko nawet bez wychodzenia z domu. Przy wybranej ofercie w rankingu należy kliknąć napis „Złóż wniosek”, który przekierowuje na stronę banku.

Tam uzupełnia się formularz aplikacyjny lub ewentualnie rozpoczyna się go w aplikacji mobilnej. Wszystko zależy od własnych preferencji i oferty placówki. Po uzupełnieniu podstawowych danych i potwierdzeniu tożsamości podpisuje się umowę i uzyskuje dostęp do rachunku. Proces wygląda bardzo podobnie w stacjonarnych placówkach w województwie lubelskim i nie tylko.

Ranking kont osobistych – zalety rozwiązania

Korzystanie z rankingu kont osobistych przed uruchomieniem rachunku to szansa na szybkie znalezienie najlepszej dla siebie oferty. Strona jest przejrzysta i prosta w obsłudze, a na dodatek sama pokazuje, na które opcje warto zwrócić uwagę w szczególności. Ponadto pozwala na natychmiastowe przejście do formularza aplikacyjnego, co umożliwia załatwienie ROR-u w przeciągu jednego dnia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments