Już niebawem rusza największy w Polsce festiwal poświęcony sztuce nowego cyrku i sztuce ulicy. Przed nami pokazy akrobatyki, żonglerki i iluzji. Lublin stanie się miastem cyrkowców. Carnaval Sztukmistrzów 2018 i towarzyszący mu Urban Highline Festival już 26-29 lipca.

Co ciekawego nas czeka w tym roku? Usłyszymy koncert Light Chili „The Canale’s Show” duetu włoskich miltiinstrumentalistów Fablizio i Domenico, którzy zaprezentują swoje umiejętności wokalne oraz zagrają na gitarze hawajskiej, harmonijce i bębnie zrobionym z walizki.

W prawdziwą dźwiękową przygodę zabiorą nas francuscy muzycy z Oozband. Na instrumentach dętych zagrają utwory będące połączenie, funk, jazz, hip hopu, rockstepu i muzyki bałkańskiej. Dodatkiem będą wymyślne stronie i choreografie artystów.

Polski akcent na Carnavale Sztukmistrzów to MC Fire. Cyryl, Maciek i Marcin zaprezentują show pełne humoru, tańca i … ognia. Wystąpi też Człowiek Siano w widowisku „Magia w rytmie hip-hopu” prezentującym połączenie dwóch forma artystycznych: iluzji oraz tańca beakdance.

Spektakle z humorem

Piky Potus z Argentyny połączy humor z żonglerką w spektaklu „The Unbalanced Hat”. Artysta udowodni, że każdy, bez względy na wiek, ma w sobie dziecko. Z kolei zawodowy magik Magic Mark Beltran z Filipin dawał pokazy w ponad 33 krajach. W tym roku zaprezentuje w Lublinie kuglarski pokaz „Magic Mark Show”. Teatr uliczny w szwedzkim stylu zobaczymy za sprawą Svena from Sweden. Zaprezentuje on komediowy spektakl za sprawą żonglerki i akrobacji.

Dromocosmicas itinerant theater „Vagor & Bellavita” to kolejna z atrakcji Carnavalu Sztukmistrzów. Opowieść o spotkaniu dwóch wędrownych klaunów, które podczas przedstawienia odkryją siebie, swoje talenty i będą szukać piękna w drobnych rzeczach dnia codziennego. Spektakl zmagań z teraźniejszością i rutyną dnia codziennego zaprezentują też Cie Sacekripa.

Akrobacje na wysokim poziomie

Inextremise „Exit” dostarczy wam emocji za sprawą podniebnych akrobacji. Zaś Ciro Cavallo będzie dla was manipulował przedmiotami codziennego użytku i kręcił szczoteczkami do zębów. Akrobatyczny spektakl „La Main S’Affaire – All Right!” zobaczymy również w wykonaniu dwójki artystów z Francji.

Pokaz, któremu towarzyszyć będzie intensywny zapach paliwa zgotuje grupa Les Tetes d’affiche. Trzech francuskich klaunów na starych „Solexach” wprowadzą was cyrkowy męski świat.

Co jeszcze warto zobaczyć? Na pewno występ japońskiego artysty ulicznego, który zaprezentuje spektakularnej akrobatyce i dużą dawką humory. Ciekawie zapowiada się też spektakl z wykorzystaniem kratownicowej konstrukcji o wysokości 9,5 metra z samochodem kempingowym, trapezami i huśtawkami, który zaprezentuje finlandzka grupa Sisus Sircus.

Warsztaty i rozrywka dla dzieci

Na Carnavalu zaprezentują się także: żongler maczetami Kacper Wydmański, jazzowo-klubowy zespół muzyczny 3Kings, rodzinna Kapela Timingeriu, Rajzefibez ze swoimi nastrojowymi utworami, 12-osobowy zespół muzyków z Flandrii The Orchestre International du Vetex, klaun Bram, Krystian Minda „Połykacz Mieczy”, Marcin Ex Styczyński, Pan Ząbek.

Wśród atrakcji znajdą się również otwarte warsztaty kuglarskie pod okiem doświadczonych instruktorów na skwerze przy Centrum Kultury oraz w Tarasach Zamkowych przy scenie Carnavalu Sztukmistrzów. Nie zabraknie też rozrywki dla dzieci. Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych z krainą gier, latającą bawialnią i kocykowem stanie w parku obok Centrum Kultury. Dla miłośników fast foodów będzie też utworzona Strefa Food Truck na Błoniach Zamkowych.

Ruszyła sprzedaż biletów

Pokazy Cie Sacekripa – Maree Basse na Błoniach oraz La Main S’Afafire „Just wait and see-topical circus na dziedzińcu Zamku Lubelskiego będą biletowane. Bilety już w sprzedaży na eventim.pl.

Fot. Zdjęcia archiwalne z Carnavalu Sztukmistrzów 2016 i 2017

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments