We wtorek (11 maja) ruszają zapisy na największą w Polsce charytatywną sztafetę biznesową Poland Business Run, która odbędzie się 5 września. Biegacze, reprezentując swoje firmy, pomogą zebrać środki na wsparcie osób z niepełnosprawnością narządów ruchu. Ze względu na wirtualną formułę wydarzenia dołączyć do niego mogą osoby z całego świata. W Lublinie biegacze wystartują już po raz piąty.

Zapisy na 10. bieg Poland Business Run potrwają do 31 maja. Ta jubileuszowa edycja, podobnie jak zeszłoroczna, będzie miała formę wirtualną. Oznacza to, że każdy uczestnik samodzielnie wybierze czterokilometrową trasę i pokona ją 5 września, a udokumentowane wyniki prześle za pomocą dedykowanej aplikacji lub strony internetowej. Cały dzień dostępny będzie streaming ze studia Fundacji Poland Business Run, podczas którego organizatorzy na bieżąco będą informować o aktualnych wynikach, pobitych rekordach czy o tym, ile drużyn ukończyło już rywalizację.

Bieg bez granic

Wirtualny charakter zmienia klimat imprezy, ale nie odbiera waloru integracyjnego. Wręcz przeciwnie, bo umożliwia zaangażowanie pracowników także z zagranicznych oddziałów firmy. W 2020 roku w sztafecie Poland Business Run pobiegli ludzie w 17 krajach, w tym tak odległych jak USA, Indie, Malezja czy Singapur. W ten sposób 19 075 biegaczy z 1091 przedsiębiorstw zebrało środki na wsparcie 71 osób z niepełnosprawnością narządów ruchu, które otrzymały dofinansowanie do protez, nauki chodu czy cennej rehabilitacji.

– Wszyscy chcielibyśmy móc spotkać się już na żywo, ale na razie nie jest to możliwe, priorytetem pozostaje dla nas bezpieczeństwo i zdrowie uczestników – mówi Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run. – Warto pamiętać, że wirtualna forma sztafety stanowi okazję do integracji między oddziałami firmy: można zaprosić do udziału współpracowników z innych miast czy krajów, zorganizować wirtualną firmową strefę kibica, a przede wszystkim pokazać, że mimo sytuacji firma dba o aktywizację pracowników i jest społecznie zaangażowana.

Lublin Business Run

W Lublinie biegacze w tym roku będą mieli okazję wziąć udział w biegu już po raz piąty. W minionych edycjach Lublin Business Run, które odbywały się w naszym mieście stacjonarnie pobiegło aż 1,5 tys. osób. Dzięki zaangażowaniu biegaczy udało się pomóc 4 beneficjentom. Był to Mateusz Krzeszczyk z Aleksandrówki (pow. chełmski), który stracił nogę w wypadku z udziałem maszyny rolniczej, 10-letni Oskar Wojciechowski z Lublina, który w wyniku choroby miał amputowaną nogę, Maciej Zieliński z Bełżyc, którego noga została zmiażdżona w wypadku samochodowym, a także Daniel Siegieda ze Świdnika, któremu choroba odebrała dwie nogi.

Wszyscy otrzymali wsparcie dzięki biegaczom biorącym udział w Poland Business Run. To właśnie dzięki uczestnikom sztafety, którzy zapiszą się do wydarzenia, możliwa jest pomoc finansowa dla potrzebujących. Drużyny rejestrując się, wpłacają opłatę wpisową, z której realizowana jest pomoc na rzecz beneficjentów. Nabór beneficjentów nadal trwa, a zgłaszać się mogą osoby z całej Polski, w tym również z województwa lubelskiego.

Sztafeta po marzenia

Choć fundacja wciąż przyjmuje wnioski potrzebujących, pierwsze osoby, którym pomogą biegacze Poland Business Run w tym roku, są już znane. Jedną z nich jest trzynastoletnia Marysia – aktywna i energiczna nastolatka, kochająca jazdę konną i marząca o startach w zawodach. Wykazuje się ogromną determinacją w osiąganiu celów, ale samo zaangażowanie nie wystarczy. Marysia, by spełniać marzenia o sportowym rozwoju, potrzebuje nowej protezy nogi.

Rafał stoczył trudną walkę z tętniakiem mózgu, teraz zmaga się z jego skutkami – połowicznym niedowładem. Czterdziestoczterolatek wywalczył już powrót „na nogi”. Chodzi, choć wciąż potrzebuje fizjoterapii, by robić to sprawniej. Specjalistycznej rehabilitacji i dużo pracy wymaga również jego prawa ręka, ale Rafał nie traci nadziei, że także w niej powoli będzie odzyskiwać sprawność i jeszcze kiedyś poprowadzi samochód.

Fot. Materiały Fundacji Poland Business Run

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments