W niedzielę (12 czerwca) najmłodsi będą mogli zmierzyć się ze sobą w biegach na różne dystanse w ramach Dziecięcej Ligi #biegnijlublin. Zawody będą skierowane do dzieci urodzonych w 2008 roku i później. Początek wydarzenia o godzinie 10:00.

Założeniem projektu Dziecięca Liga #biegnijlublin jest rozegranie zawodów biegowych w ramach, których prowadzona jest klasyfikacja zmierzająca do wyłonienia najlepszych zawodników. W zawodach mogą uczestniczyć dzieci i młodzież urodzone w 2008 r. i później. Najmłodsi adepci biegania będą rywalizować w kilku seriach (po 8 zawodników w serii), natomiast klasyfikacja będzie prowadzona odrębnie dla poszczególnych roczników z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Zawody są rozgrywane na bieżni Stadionu Lekkoatletycznego w Lublinie z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu pomiarowego wykorzystywanego podczas zawodów rangi mistrzowskiej. Nad przebiegiem zawodów czuwają sędziowie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Każdy zawodnik otrzyma swój indywidualny numer startowy, a na mecie pamiątkowy medal i będzie mógł poczuć się jak prawdziwy sportowiec. Ideą projektu jest rywalizacja dzieci z poszczególnych roczników – oddzielnie dziewcząt i chłopców – na dystansach od 60 do 400 metrów dostosowanych do ich wieku.

Zapisać się na bieg można na stronie mosir.lublin.pl.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments