Chcesz kupić kanapę nierozkładaną, ale zastanawiasz się, jak wpasować ją w wystrój twojego wnętrza? Nowy dom i mieszkanie, w którym chcesz widzieć kanapy nierozkładane? Salon? Sypialnia? A może przestronny przedpokój? Tego rodzaju mebel potrafi wzbogacić niemal każde wnętrze. Wystarczy wybrać odpowiedni model i umieścić go z zachowaniem pewnych zasad, a każdy zwróci uwagę na jego piękno. Oto cztery wskazówki, które z pewnością pomogą ci wybrać kanapę w odpowiednim stylu!

1. Kanapy nierozkładane typu chesterfield

Ten model kanapy projektowany jest z myślą o aranżacji wnętrz wysmakowanych, wysublimowanych i przestronnych. Nie oznacza to, że ten mebel jest przeznaczony wyłącznie do salonów. Ustaw go także w większej sypialni, a przekonasz się, że nie tylko atrakcyjnie się zaprezentuje. Zmieni sypialnię w przestrzeń wytworną, nic nie ujmując z jej przytulności.

W salonie natomiast meble tego typu sprawdzają się niemal zawsze znakomicie. Zauważ, że kanapy nierozkładane chesterfield są masywne, miękkie, pikowane. Kojarzą się z luksusem, owszem, ale i niezwykłym komfortem. Wygodnie się w nich rozsiądź, poczuj ich fakturę, a odczujesz przyjemność z jej obecności w twoim salonie! Odpowiednie do średnich i dużych przestrzeni, dodają im ponadczasowej elegancji.

2. Styl skandynawski?

Masz salon utrzymany w stylu skandynawskim? Myślisz nad kupnem kanapy nierozkładanej do nieco mniejszej przestrzeni? Uwielbiasz połączenie rustykalności i nowoczesności? Wybieraj kanapy minimalistyczne, nazywane również skandynawskimi. Są lekkie, mają rozmiary nieco mniejsze od masywnych kanap i łatwo dopasować je do wnętrz o ograniczonej przestrzeni.

Wykonane są z różnych materiałów, jednak znajdziesz w nich zazwyczaj elementy drewniane, drewnopodobne bądź estetyką przypominające ten materiał. Ustaw je w przedpokoju, a nadasz mu charakteru bardziej użytkowego. To nie jest wyłącznie pomieszczenie przechodnie! Często podejmujesz gości? Impreza, przyjęcie? Zauważ, ile miejsca do siedzenia stracisz, jeśli pozostawisz przedpokój nieumeblowanym!

 

3. Gdy bardzo mało miejsca

Wiele przestrzeni w twoim domu lub mieszkaniu wymaga umeblowania, ale nie mają zbyt dużej przestrzeni? Zauważ, że na rynku znajdziesz również sofy czy kanapy dwuosobowe lub takie, które nie mają boków. Wdzięczne, śliczne, małe, ale wciąż w pełni funkcjonalne!

Ustaw je tam, gdzie nie ma zbyt wielkiej swobody w aranżacji. Ustaw je tam, gdzie jest jej sporo! To bardzo uniwersalne meble, które swoją subtelnością wpasowują się w wiele przestrzeni. Od salonu, przez gabinet, pokój dzienny, a nawet jadalnię!

4. Rodzaj materiału a styl pomieszczenia

Ważna wskazówka! Gdy potrzeba kanapy nierozkładanej w przestrzeni umeblowanej w stylu glamour, decyduj się na odpowiednie modele. Świetnym dopełnieniem pomieszczenia są kanapy obite materiałem welurowym, marszczone, gładkie i lśniące. Wnętrze skandynawskie? Nie wybieraj kanap obitych lśniącą skórą! Matowe, delikatne, subtelne? Pewnie, lecz nieco mniej refleksów.

Styl paryski wymaga wysublimowanych mebli, nie zaś tych, które zaprojektowano na planie ostrych, prostych brył! Industrialne pomieszczenie nie będzie wyglądać lepiej, gdy znajdzie się w nim kanapa pozbawiona elementów metalowych bądź drewnianych (na przykład nóżek zbudowanych z tych materiałów). Dostosuj styl kanapy do wystroju wnętrza!

Korzystaj z porad przedstawionych w artykule. Nie zapominaj jednak o swoim wyczuciu stylu. Chcesz złamać zasady i wiesz, jak to zrobić ze smakiem? Zrób to! To ty decydujesz, jak kształtujesz swoje wnętrza. Pomogą ci w tym kanapy nierozkładane!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments