Na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Lublinie uruchomiona została nowa hala produkcyjna firmy Europiek Sp. z o. o. Jej wewnętrzną ścianę zdobi mural o powierzchni 150 m2 upamiętniający zdobycie przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.

– Nasze działania od lat skupiają się na rozwoju innowacyjnych i zrównoważonych ekosystemów gospodarczych, które przekładają się na wzmocnienie metropolitalnych funkcji Lublina w wymiarze gospodarczym. Sektor spożywczy jest dla nas szczególnie ważną gałęzią gospodarki i wpisuje się w jedną z siedmiu inteligentnych specjalizacji miasta, określonych w Strategii Lublin 2030 – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Nowy zakład produkcyjny przy ul. Vetterów 13, o łącznej powierzchni 3 tys. m2, wyposażony jest w nowoczesny park maszynowo-technologiczny. Towarzyszy mu zaplecze socjalno-biurowe o powierzchni 350 m2. Łączny koszt nakładów na inwestycję wyniósł ponad 25 mln zł. Nowa inwestycja pozwoli nie tylko utrzymać przedsiębiorcy dotychczasowe miejsca pracy, ale także je zwiększyć.

– Z wielką radością wyczekujemy przeprowadzki do nowego zakładu produkcyjnego. Stworzyliśmy tam komfortowe miejsce pracy o wysokich standardach. W nowej piekarni produkować będziemy pieczywo najwyższej jakości, łącząc tradycję smaku i naturę z nowoczesną technologią wypieku. Duże znaczenie ma dla nas również premiera muralu, który powstał w naszym zakładzie, we współpracy z Miastem Lublin – mówi Magdalena Kubić, wiceprezes zarządu Europiek Sp. z o. o.

Uruchomieniu nowego zakładu produkcyjnego firmy Europiek towarzyszyła prezentacja muralu na jednej z wewnętrznych ścian hali, którego symbolika odnosi się do tego wydarzenia. Projekt malowidła powstał we współpracy z lubelskim artystą Michałem Ćwiekiem. Łączna powierzchnia muralu wynosi 150 m2, składa się na niego ponad 60 ilustracji.

– Projekt muralu to pięć oddzielnych scen, połączonych ze sobą w jedną spójną kompozycję o charakterze linearnej ilustracji. Każda ze scen składa się z motywów związanych z Lublinem oraz wartościami Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, natomiast jedna ze scen poświęcona jest w całości firmie Europiek. Na muralu możemy dojrzeć m.in.: trolejbus, czarcią łapę wybitą na deskorolce, akrobatę balansującego na linie, symbole związane z nauką, rozrywką, muzyką czy IT. Każda z 60 ilustracji była najpierw narysowana odręcznie, a potem zwektoryzowana. Ich kolorystyka nawiązuje ściśle do barw identyfikacji wizualnej miasta (zieleń, czerwień, czerń) oraz do wyrobów firmy Europiek (odcień żółci) – mówi Michał Ćwiek, autor projektu muralu, MOCNO Studio.

Źródło: Miasto Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments