W SKENDE zaczęła właśnie działać nowa strefa dla młodzieży. Miejscówka, bo tak się nazywa, to wyjątkowa przestrzeń, która ma integrować młode osoby o różnych narodowościach, inspirować i rozwijać w nich nowe pasje.

Już w wakacje obędzie się tu blisko 50 interesujących spotkań. Miejsce powstało w ramach współpracy SKENDE z Miastem Lublin i obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

– Aktywnie przygotowujemy się do obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. W ostatnich miesiącach nasze miasto stało się również domem dla tysięcy młodych osób z Ukrainy. Cieszę się, że powstają inicjatywy, które mają na celu integrację nowych mieszkańców Lublina. Mam nadzieję, że przestrzeń dla młodych, którą dzisiaj wspólnie otwieramy ze SKENDE będzie już stałym elementem młodzieżowej mapy Lublina – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Miejscówka powstała w odpowiedzi na potrzebę jaką jest integracja i rozwój młodzieży z naszego miasta. – Temat jest szczególnie ważny ponieważ, Lublin gości dużą grupę młodych uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy i stał się dla nich drugim domem. To istotne również teraz, kiedy miasto przygotowuje się do pełnienia funkcji Europejskiej Stolicy Młodzieży – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor SKENDE.

W Miejscówce młodzież będzie mogła skorzystać bezpłatnie z dostępnych stref. Do ich dyspozycji są:

  • przestrzeń gamingowa „Let’s play!” wyposażona w Fotel Playseat F1 Aston Martin Red Bull Racing, 75’ telewizor oraz pakiet gier na Xbox;

  • kreatywna strefa do zdjęć „Love your selfie” z 3 wydzielonymi boksami, z których każdy ma inny motyw przewodni;

  • przestrzeń gier analogowych, w której znajdują się stoły do gry w kapsle;

  • sala warsztatowa „Jest dobrze”, w której będzie można spotkać się z ciekawymi ludźmi.

  • strefa wystawowa „Pokaż się z dobrej strony”, gdzie młodzi ludzie będą mogli zaprezentować swoją twórczość. Podczas wakacji młodzież wspólnie ze znaną ilustratorką Katarzyną Bogucką (nioska) opracują koncept i samodzielnie wykonają mural „Siła jest w nas”.

Miejscówka ma zaskakiwać i stale dostarczać nowych wrażeń. Pomysłodawcy zapowiadają, że zarówno kreatywna strefa do zdjęć, jak i inne dostępne atrakcje będą się cyklicznie zmieniały.

Operatorem miejsca, który realizuje program i jest odpowiedzialny za zarządzanie Miejscówką jest Fundacja 5Medium. Tylko w wakacje młodzież będzie mogła skorzystać tu z blisko 50 warsztatów. Program podzielony został na linie tematyczne, które wyznaczają charakter spotkań, to Fabryka Sztuki, Ogrodnicza Partyzantka, Miejski Mikrokosmos, RękoDZIELNIA, What is your superpower? oraz Nagrajmy coś razem! Może selfie?

W ich ramach odbędą się interesujące warsztaty, dotyczące m.in.: malowania muralu, tworzenia komiksów, lutowania artystycznego, projektowania i farbowania ubrań, tworzenia witraży, ale także podstaw samoobrony i nauki tricków na deskorolce. Przestrzeń została umeblowana we współpracy ze sklepem IKEA Lublin.

Miejscówka jest otwarta w godzinach funkcjonowania SKENDE.

Fot. Marcin Pietrusza/ Materiały prasowe Skende

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments