Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie do swojej oferty edukacyjnej wprowadziła kształcenie specjalistyczne. Taka forma edukacji to szansa zarówno dla osób bez matury, które chcą zdobyć zawód od razu po ukończeniu szkoły średniej, jak i dla tych, którzy chcą zmienić kwalifikacje.

Wprowadzenie edukacji na tym poziomie poprzez kształcenie specjalistyczne w ramach tak zwanych krótkich cykli kształcenia da szansę zdobycia nowych kwalifikacji tym osobom, które z różnych powodów nie maja możliwości rozpoczęcia kilkuletnich studiów. Dzięki kształceniu specjalistycznemu, absolwenci w trzy semestry będą przygotowani do rozpoczęcia studiów licencjackich czy inżynierskich lub – jako specjaliści – zasilą rynek pracy.

Rekrutacja

Jak przebiega proces rekrutacji w WSPA? Świadectwo maturalne nie jest wymagane zarówno w procesie rekrutacji, jak i do ukończenia tego typu kształcenia. W przypadku braku świadectwa dojrzałości absolwent otrzymuje certyfikat o ukończeniu kształcenia specjalistycznego. Natomiast jeśli osoba będzie posiadała świadectwo dojrzałości, otrzyma (w zależności od typu kierunku) świadectwo dyplomowanego specjalisty albo świadectwo dyplomowanego specjalisty technologa oraz może kontynuować naukę na studiach I stopnia już od II roku tych studiów, po uzupełnieniu różnic programowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments