Już pięć szkół w województwie lubelskim, w tym dwie w Lublinie, musiały przejść na hybrydowe nauczanie w związku z wykryciem koronawirusa. Poinformowało o tym Kuratorium Oświaty w Lublinie, które wraca do publicznego raportowania sytuacji w szkołach.

Jak informuje Kuratorium Oświaty w Lublinie na częściowe zawieszenie zajęć musiała zdecydować się dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie (stan na 8 września, godz. 11). Kuratorium nie udziela jednak informacji do kiedy taka forma nauczania będzie obowiązywać oraz jakiej grupy uczniów i nauczycieli ona obowiązuje.

Koronawirus został wykryty również w XIX Liceum Ogólnokształcącym im. Marii i Jerzego Kuncewiczów w Lublinie. Tam na nauczanie zdalne przeszła jedna klasa.

Kuratorium informuje również o innych placówkach oświatowych w naszym regionie, które musiały częściowo zawiesić nauczanie stacjonarne. Jest to Szkoła Podstawowa nr 6 im. Ireny Sendlerowej w Chełmie, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Potoczku, a także Przedszkole nr 4 im. Kaprala Niedźwiedzia Wojtka w Świdniku.

– Aktualne dane dotyczące funkcjonowania szkół i placówek zamieszczane są na stronie Kuratorium Oświaty, w zakładce Aktualności/Koronawirus. Dane będą regularnie aktualizowane, wraz z napływem informacji przekazywanych przez dyrektorów – wyjaśnia st. wiz. Anna Koper z Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Przypominamy, że tylko w czwartek (9 września) w województwie lubelskim wykryto 75 nowych przypadków zakażenia COVID-19. W skali kraju było ich 510.

Fot. Zdjęcie poglądowe

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments