W nocy z 6 na 7 czerwca miała odbyć się tegoroczna Noc Kultury, jednak z powodu epidemii musiała ona zostać przeniesiona na jesień. Warsztaty Kultury wyszły jednak z niecodzienną propozycją na ten czas i zorganizowały Noc Balkonów.

Noc Kultury znana jest z tego, że co roku, w pierwszy weekend czerwca, na kilka godzin dekoruje miasto światłem. W wielu zaułkach kryją się instalacje artystyczne, zaskakują nieoczywiste miejsca, w których publiczność znajduje punkty programu – dziurki od kluczy, zapomniane bramy i dachy starych kamienic.

W tym roku w nocy z 6 na 7 czerwca na mieście nie będą mogły zawisnąć latające ryby czy balony przenoszące mikroskopijnych pasażerów. Mimo to mieszkańcy będą mogli udekorować na tę noc swoje balkony, parapety i okna świetlistymi dekoracjami, a tym samym wziąć udział w konkursie pod nazwą Noc Balkonów

Dwie najbardziej atrakcyjne dekoracje otrzymają po 1000 zł, od jury konkursu jak i publiczności.

Zasady konkursu

Wystarczy nocokulturowo zaaranżować swój balkon, okno lub parapet, wykorzystując ozdoby zawierające źródło światła. Mogą to być lampki choinkowe, świece, lampiony. Można również stworzyć własny pokaz świateł. Następnie należy zrobić zdjęcie, które pozwoli jury i publiczności Nocy Kultury zgromadzonej na fanpage’u festiwalu ocenić efekty Waszej pracy.

Zdjęcie należy opublikować w wydarzeniu Noc Kultury 2020, pomiędzy godz. 19.00, a 2 w nocy. Nie zapomnijcie dopisać, z jakiej dzielnicy Lublina pochodzi zdjęcie.

W konkursie zostaną przyznane dwie nagrody. Publiczność zdecyduje o wygranej za pomocą lajków na Facebooku, a jury oceni kreatywność i pomysłowość świetlnej instalacji. Decyzja zapadnie nie później niż 15 czerwca 2020.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments