Rząd wprowadza obowiązkową kwarantannę dla osób przyjeżdżających do Polski. Usta i nos będzie można zasłaniać tylko maseczkami. W jednym z województw wracają dodatkowe obostrzenia, m.in. nauka zdalna w klasach I-III. Nowe restrykcje będą obowiązywały od soboty (27 lutego).

– Przekroczyliśmy barierę 10 tys. zakażeń dziennie. Dziś było ich ponad 12 tys. – mówi Adam Niedzielski, minister zdrowia. – Przed nami czas rozwoju pandemii, czas rozwoju 3 fali. Szacujemy, że szczyt trzeciej fali zostanie na poziomie ok. 12 tys. zakażeń dziennie.

Ze względu na skok zakażeń Ministerstwo Zdrowia wprowadza obowiązek kwarantanny po przyjeździe do Polski. Warunkiem zwolnienia z kwarantanny będzie jedynie zaświadczenie o wykonanym teście do 48 h przed przekroczeniem granicy.

Od soboty już nie będziemy mogli osłaniać ust i nosa przyłbicami czy szalikami. Dozwolone będą jedynie maseczki (wszystkie rodzaje). Rekomendowane przez Radę Medyczną są maseczki chirurgiczne i powyżej, a więc te z filtrami.

Obostrzenia wracają do województwa warmińsko-mazurskiego ze względu na duży skok zakażeń. Tam rząd przywraca naukę zdalną w klasach I-III. Na najbliższe dwa tygodnie zamknięte zostają muzea, kina, teatry i galerie oraz hotele.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments