Na terenie naszego województwa pojawił się pierwszy przypadek wariantu Delta, potwierdzony badaniami laboratoryjnymi, który został wykryty w toku działań przeciwepidemicznych. Pacjent pochodzi z Białej Podlaskiej.

– Przeprowadzone zostało dochodzenie epidemiologiczne w celu odizolowania osób z kontaktu. Osoby te przed zakończeniem kwarantanny mają zaproponowane badania na obecność wirusa SARS CoV-2 – wyjaśnia Magdalena Kaproń wz. rzecznika prasowego WSSE Lublin. – W okresie wakacyjnym, który może sprzyjać pojawieniu się nowych wariantów wirusa SARS –CoV-2 szczególnie wzmocniony jest nadzór epidemiologiczny. Jako Inspekcja Sanitarna jesteśmy przygotowani, że te obce warianty będą się pojawiać – dodaje.

Sytuacja epidemiologiczna na terenie województwa lubelskiego jest stale monitorowana. Działania te zawsze muszą być wyprzedzające. – W przypadku potwierdzenia każdego pojedynczego zakażenia jeszcze nie wiemy z jakim wariantem wirusa możemy mieć do czynienia, dopiero na podstawie wyników sekwencjonowania ustalany jest wariant wirusa SARS CoV-2 – zaznacza Magdalena Kaproń.

Opiekę i monitorowanie stanu zdrowia osób zakażonych zapewnia personel medyczny. Inspekcja Sanitarna nie udziela informacji o stanie zdrowia osoby zakażonej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments