Szykuje się znaczne ochłodzenie. W sobotę (1 grudnia) będzie bardzo zimno. Powinniśmy podziewać się nad ranem nawet do -10 stopni Celsjusza na północy województwa. W południowej części regionu temperatura spadnie nawet do -12 stopni. W dzień maksymalne temperatury nie przekroczą -5 stopni C.

W niedzielę będzie już cieplej. Po zimnej nocy z temperaturami sięgającymi nawet -7 stopni Celsjusza nastanie cieplejsze przedpołudnie z temperaturami w okolicy zera.

– Możemy spodziewać się, że po takiej niedzieli poniedziałkowy poranek będzie już bez przymrozków – mówi Grzegorz Kołodziej, specjalista z Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS.

We wtorek powinno być cieplej. O poranku temperatury będą się wahać w okolicach 5 st. Celsjusza. W ciągu dnia słupki rtęci pokażą nawet do 7 stopni.

Kolejne dni, aż do piątku przyniosą nieznaczne ochłodzenie. Temperatury będą utrzymywać się w okolicy 0 stopni Celsjusza, a nad ranem będą spadać do około – 2 st. C.

Według przewidywań Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS w przyszły weekend możemy spodziewać się temperatur powyżej 5 stopni C.

– Grudniowe pole baryczne nad Europą i Polską może się gwałtownie zmieniać i przebudowywać, więc w tym czasie spodziewać się należy zarówno opadów deszczu, jak i śniegu. Opady nie będą jednak intensywne i raczej krótkotrwałe – dodaje Kołodziej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments