Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie, który jest szpitalem patronackim szpitala tymczasowego, otrzymał polecenie utworzenia punktu szczepień przy szpitalu tymczasowym. Ale będzie on działał nie w Targach Lublin, ale przy ul. Radziwiłłowskiej 13.

– Celem punktu szczepień będzie wykonywanie min. 200 szczepień dziennie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 przez 7 dni w tygodniu. Punkt będzie czynny codziennie od godziny 8 do 20 i zostanie uruchomiony w poniedziałek (25 stycznia) – informuje Anna Guzowska, rzecznik prasowy SPSK nr 1 w Lublinie.

Od poniedziałku w punkcie jako pierwsi będą szczepieni seniorzy. – Nie uruchamiamy go w szpitalu tymczasowym przy ul. Dworcowej przede wszystkim z powodu niewystarczających warunków logistycznych i infrastrukturalnych. W szpitalu hospitalizowani są pacjenci zakażeni SARS-CoV-2 i ze względów epidemiologiczno-sanitarnych nie ma możliwości, by utworzyć tam punkt ambulatoryjny do szczepień – dodaje Guzowska.

Rzecznik szpitala podkreśla też, że lokalizacja punktu szczepień przy ul. Radziwiłłowskiej 13 jest bardziej dogodna dla seniorów, bo znajduje się w centrum miasta, blisko przystanków autobusowych. – Co ważne, jest to budynek, w którym osoby szczepione nie będą miały styczności z pacjentami szpitala – podkreśla.

Obecnie w szpitalu tymczasowym przebywa 6 pacjentów. Przypominamy, że miesięczny koszt jego utrzymania opiewa na blisko 2 mln zł.

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments