Rusza akcja Futro. Powstaje wyjątkowa instalacja na Noc Kultury 2020

0
503

Czy masz w swojej szafie futro, palto lub płaszcz, którego już dawno nie nosisz, ale szkoda go wyrzucić? Właśnie nadarza się okazja, aby nie tylko przewietrzyć szafy, ale też w niecodzienny sposób „podziękować” swoim starym nakryciom za długoletnią służbę. Warsztaty Kultury w Lublinie, organizator Nocy Kultury, ogłaszają zbiórkę palt, które posłużą do zbudowania instalacji artystycznej na jesienną, zapewne nieco chłodniejszą niż ta czerwcowa Noc Kultury 2020 (9-11 października).

– Z uwagi na to, że Noc Kultury przesunęła się z lata na jesień, potrzebujemy do stworzenia instalacji artystycznej dużej ilości kapot, płaszczy i futer. Być może są mieszkańcy Lublina, którzy znajdą w swoich szafach ubrania, które są już démodé, a mole rozpoczęły w nich ucztę? – występuje z prośbą do mieszkańców Lublina Jarosław Koziara, autor przyszłej instalacji artystycznej na Noc Kultury.

Jarosław Koziara od wielu lat zachwyca uczestników Nocy Kultury swoimi imponującymi instalacjami. Spośród nich w pamięci zdecydowanie zostaną nam Potrójny font, który pojawił się podczas Nocy Kultury 2019 na ul. Olejnej, BA! LONY z maleńkimi podróżnikami z ul. Grodzkiej z 2017 roku czy Świeciuchy, które królowały nad ul. Żmigród w 2015 roku. Jeśli chodzi o tę ostatnią instalację, artysta podobnie jak teraz, wykorzystał do jej stworzenia ubrania.

– Zależy nam, aby jak najwięcej osób przekazało nam swoje stare płaszcze i futra, ale nie te współczesne, tylko bardziej retro „z szafy babci”. Jeśli wszystko wyjdzie zgodnie z planem, instalację będzie można podziwiać między 9 a 11 października na Starym Mieście w Lublinie – dodaje Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektor Nocy Kultury.

Jak przekazać płaszcze organizatorom festiwalu?

Wystarczy przyjść do Warsztatów Kultury w Lublinie, mieszczących się przy ulicy Grodzkiej 7, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 16.00. Zimowe nakrycia można zostawić w sekretariacie mieszczącym się w pokoju 104. Organizatorzy prowadzą zbiórkę do 15 września.

14. Noc Kultury w Lublinie odbędzie się w dniach 9-11 października 2020 roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments