Sonosfera Lubelska. Koncert w lubelskim kościele

0
128

Stowarzyszenie Anthill zaprasza do Sonosfery Lubelskiej, która opisuje relacje człowieka ze środowiskiem muzycznym. Koncertu będziemy mogli posłuchać w niedzielę (13 listopada) o godzinie 19:00 w Kościele Rektoralnym pw. św. Piotra Apostoła w Lublinie przy ul. Królewskiej 9.

W programie Sonosfery Lubelskiej znalazła się muzyka wczesnobarokową w wykonaniu Kapeli Jazdowskiej: konsortu viol da gamba oraz kwartetu głosów męskich z towarzyszeniem lutni i portatywu.

W drugiej odsłonie „sacrum barocum” sięgamy do historii muzyki sakralnej i dźwiękowej rzeczywistości otaczającej Lublin czasu kontrreformacji i baroku. To silny kontekst antycypacji dziedzictwa miejsca. Sonosfera w wykonaniu Kapeli Jazdowskiej i solistów przybliży muzykę dawną lublinianom i turystom odwiedzającym Lublin. Wstęp na koncert jest wolny.

Nagrane utwory będą dostępne na stronie www Muzeum Archidiecezjalnego Sztuki Religijnej w Lublinie, z możliwością bezpłatnego odsłuchania skonwertowanych utworów oraz z możliwością pobrania wysokiej jakości utworów na urządzenia mobilne. Utwory będą stanowić sonosferę we wnętrzu Wieży Trynitarskiej oraz w Archikatedrze Lubelskiej.

Organizatorem imprezy jest Archidiecezja Lubelska. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyczny Ślad”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments