W najbliższą sobotę (25 marca) w godz. 10-16 w galerii handlowej „Olimp” odbędzie się Społeczny Kiermasz Wielkanocny. Wydarzenie będzie okazją do wzajemnych spotkań, zakupu niepowtarzalnego rękodzieła i wsparcia działalności plastycznej seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami.

– Podejmując inicjatywy takie jak Społeczny Kiermasz Wielkanocny, chcemy aby wśród mieszkańców i mieszkanek Lublina wzrastała świadomość tego jak można nieść pomoc i okazywać solidarność społeczną. To także element promocji aktywności placówek, instytucji oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów – mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych.

Wyroby rękodzielnicze zaprezentują uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej, placówki edukacyjne i organizacje pozarządowe działające na rzecz poprawy jakości życia seniorów i osób z niepełnosprawnościami. Zakupić będzie można palmy wielkanocne, wianki, pisanki, stroiki, wyroby z wikliny i wiele innych. Dodatkowe atrakcje podczas kiermaszu to warsztaty florystyczne z możliwością samodzielnego wykonania stroików i palm świątecznych, animacje dla dzieci, zajęcia plastyczne i pisankowa fotościanka.

Wystawcami będą: Lubelskie Stowarzyszenie Osób Chorych na Padaczkę i Ich Przyjaciół „Drgawka”, Lubelski Oddział Okręgowy PCK, Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej o/Lublin, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Źródło”, Stowarzyszenie na rzecz Osób Potrzebujących Wsparcia Iuvo, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny, Lubelskie Stowarzyszenie Aktywności Międzypokoleniowej „Maki”, Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”, Dom Kultury „Łęgi” SM Czuby Klub Rękodzieła, Warsztat Terapii Zajęciowej przy Fundacji Aktywator, Placówka Wsparcia Dziennego „Jutrzenka”, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Lublinie, Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Lublinie, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Lublinie.

Źródło: Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments